Otteluohjelma

Savon Sanomat Syysturnaus
 

Otteluohjelma 2018

 

Miehet  A-sarja

Lauantai  08.09.2018

Kuopiohalli  Parketti

Maaningan Mahti

Karelian Hurmos

Karhulan Veikot

*Savo Volley

 

10.00   SaVo  -  Mahti

12.00  Hurmos  -  KaVe

13.45  Mahti - Hurmos

15.15 KaVe  -  Mahti

17.00  Hurmos  - SaVo

 

*SavoVolley pelaa kolmen voittoerän ottelut Mahtia ja Hurmosta vastaan. Näitä otteluja ei lasketa A-sarjan sarjataulukkoon.

Hurmos-KaVe ja KaVe- Mahti pelataan kolmen voittoerän otteluina ja ottelussa Mahti-Hurmos pelataan kolme erää. Sarjassa saa jokaisesta voitetusta erästä yhden pisteen.

  

 

 

Miehet B-sarja     


Pohjantie

 

Lauantai 08.09.2018

Lohko A                                                  Lohko B

          Puijo Wolley                                               Nilsiän Nujakka

          Pielaveden Pallo                                        Pielaveden Sampo

          Mikkelin Passarit                                        Nurmeksen Sepot

          Kajaanin Kuohu                                         Ristijärven Pyry

 

             Kenttä 10                                                       Kenttä 11

10.00  PuWo  -  PiePa                                         10.00  NiNu - Sampo

11.00  Passarit  -  Kuohu                                     11.00  Sampo -  Sepot

12.00  Kuohu  -  PuWo                                        12.00  RiPy - NiNu

                                            Lounastauko

14.00  PiePa   - Passarit                                     14.00  Sampo - RiPy

15.00 Kuohu  -  PiePa                                        15.00  NiNu-  Sepot

16.00 Passarit  -  PuWo                                     16.00  Sepot  - RiPy

 

Sunnuntai 09.09.2018

 

              Kenttä 10                                                     Kenttä 11

10.00  Ott.1  LA 3  -  LB 4                               10.00  Ott.2  LB 3 - LA 4

11.00  Ott.3  LA 1  - LB 2                                11.00  Ott.4  LB 1 -  LA 2

12.00  Sijat 5-6  Voitt.Ott.1 - Voitt.Ott.2           12.00  Sijat 7-8  Häv.Ott.1  - Häv. Ott.2

13.00  Sijat 1-2  Voitt.O3 - Voitt.Ott.4              13.00  Sijat 3-4  Häv.Ott.3  - Häv.Ott.4

 

Miesten B-sarjassa pelataan  kaikki ottelut kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.

 

  

Miehet  C-sarja

Lauantai 08.09.2018

Kuopiohalli

Lohko  A    K4                                                        Lohko B   K5

Siilinjärven Lentopallo (SiiLe)                                 Tsemppi-82

Talipallot                                                                  Hobitit

Bordello Volley                                                        Bombbeballe

Varaslammen Pursiseura (VarPu)                           Perkkiölammen Pallo (PerPa)

 

10.00  SiiLe  -Talipallot                                          10.00  Tsemppi-82  -  Hobitit

11.00  Bordello  -  VarPu                                        11.00  Bombbeballe  -  PerPa

12.00  Talipallot -  Bordello                                    12.00  Hobitit   -  Bombbeballe

13.00  VarPu  -  SiiLe                                             13.00  PerPa  - Tsemppi-82

14.00  Talipallot  -  VarPu                                      14.00   Hobitit  -  PerPa

15.00  SiiLe  -  Bordello                                         15.00  Tsemppi-82  -  Bombbeballe

16.00  Ott.1 LA3  -  LB4                                        16.00  Ott.2 LB3  -  LC4

17.00  Ott.4  LA1  -  LB2                                       17.00  Ott.5 LB1  -  LC2

 

 

Lohko C  K6

Kaavin Kaiku

Miksushow

Perman Pallo (PePa)

PuijoWolley

 

10.00  Kaiku - Miksushow

11.00  PePa  -  PuWo

12.00  Miksushow  -  PePa

13.00  PuWo    -   Kaiku

14.00  Miksushow  - PuWo

15.00  Kaiku  -  PePa

16.00  Ott.3  LC3   -  LA4

17.00  Ott.6  LC1  -  LA2

  

 

Sunnuntai 09.09.2018

Kuopiohalli

 

                  K4                                                                                     K5

10.00 Sijat 10-12 HävOtt. 1  -  Häv.Ott 2       10.00 Sijat 7-9 Voitt.Ott. 1 - Voitt.Ott. 2

11.00 Sijat 1-3    Voitt.Ott 4  -  Voitt.Ott. 5    11.00 Sijat 7-9  Voitt.Ott. 2 -  Voitt.Ott. 3

12.00 Sijat 1-3    Voitt.Ott.5 - Voitt.Ott.6       12.00 Sijat 4-6  Häv.ott.5 - Häv.Ott.6

13.00 Sijat 1-3   Voitt.Ott.6 - Voitt.Ott.4        13.00 Sijat 4-6  Häv.Ott.6 - Häv.Ott.4

 

  

                  K6

10.00  Sijat 4-6  Häv.Ott. 4  - Häv.Ott.5

11.00  Sijat 10-12 Häv.ott.2 - Häv.Ott.3

12.00  Sijat 10-12  Häv.Ott.3 - Häv.Ott.1

13.00  Sijat 7-9   Voitt.Ott.3 - Voitt.Ott.1

 

Kaikki MC-sarjan ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.

 

Naiset  A-sarja

Lauantai  08.09.2018

Kuopiohalli Taraflex ja Pohjantie K12

Puijo Wolley

Joen Juju

Karelian Hurmos

JyväsLentis

Turun Toverit

 

Taraflex                                                                       Pohjantie K12

 

10.00   Juju  -  PuWo                                       *10.00  JyväsLentis  - Hurmos

11.00   TuTo -  Juju

12.00   PuWo  - JyväsLentis

13.00   Hurmos  -  TuTo

14.00   Juju  -  JyväsLentis

15.00   TuTo  -  PuWo

16.00   Hurmos  -  Juju

17.00   JyväsLentis  -  TuTo

18.00  PuWo  -  Hurmos

  

Ottelut pelataan kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.

  

Naiset B-sarja 

Lauantai 08.09.2018   Neulamäki Kentät 7, 8 ja 9

 

Kenttä 7                                                   Kenttä 8

Lohko A                                                     Lohko B

                      Savonlinnan Ajo                                       PuijoWolley N2 - 2
                      Pieksämäen Tsemppi                               Leppävirran Viri

                      Kuhmon Kiva-Lentis                                 Outokummun Partio

                      Joen Juju 2                                               Karelian Hurmos 2

                      VaLePa                                                     Zutturat

                     

10.00   Ajo  -  Tsemppi                               10.00   PuWo N2 2-  Viri    

11.00   Kiva -  Juju 2                                  11.00   Partio  -  Hurmos 2

12.00   VaLePa  -  Ajo                               12.00   Zutturat - PuWo N2 2

13.00   Tsemppi -  Kiva                              13.00   Viri  -  Partio

14.00   Juju 2  -  Ajo                                  14.00   Hurmos 2 - PuWo N2 2

15.00   Tsemppi -  VaLePa                        15.00   Viri  -  Zutturat

16.00   VaLePa   -  Juju 2                          16.00   PuWo N2 2 -  Partio

17.00   Ajo  -  Kiva                                     17.00   Zutturat  -  Hurmos 2

17.30   Juju 2  -  Tsemppi(K9)                   18.00   Hurmos 2  -  Viri

18.00   Kiva   -  VaLePa                             18.30   Partio  -  Zutturat(K9)

 

Lohkoissa A ja B pelataan ottelut kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.

 

                      Kenttä 9  
                      Lohko C

                      Puijo Wolley N2-1

                      Mykyt

                      Mikkelin Passarit

                      Oulun Kisko A-tytöt
 

10.00  PuWo N2 1  -  Mykyt

11.15  Passarit-  Kisko

12.30  Mykyt  -  Passarit

13.45  Kisko -  PuWo N2 1

15.00  Mykyt  -  Kisko

16.15  PuWo N2 1-  Passarit

 

Lohkossa C  pelataan kolme erää 25 pisteeseen vähintään kahden pisteen erolla ilman pistekattoa. Kolmen joukkueen ollessa tasapisteissä ratkaisee sijoituksen ensin eräerotus ja seuraavaksi eräpiste-erotus. Kahden joukkueen päätyessä tasapisteisiin ratkaisee loppusijoituksen keskinäinen ottelu.

 

 

Sunnuntai 09.09.2018

Neulamäki ja Pohjantie

                      K13                                                   K14                             K15

 

 9.00      Sijat 10-14  C4  -   B5          9.00     Sijat  10-14    A5  -  B4   

10.00     Sijat 10-14  A4 -   C4          10.00    Ott.2    B1  -  C2              10.00  Ott.1     A1- B2

11.00     Sijat 10-14  B4 -  A4           11.00    Sijat 10-14  A5  -  B5       11.00  Ott. 3    C1 – A2

12.00     Sijat 10-14  C4  -  B4          12.00    Sijat1-3   VO1  - VO2      12.00  Sijat 4-6 HO1 – HO3

13.00     Sijat 10-14  A5  - C4           13.00    Sijat 1-3  VO2  -  VO3     13.00  Sijat 4-6 HO3 - HO2

14.00     Sijat 10-14  B5-A4              14.00    Sijat 1-3   VO3 -  VO1     14.00  Sijat 4-6 HO2 - HO1

 

                      K12 Pohjantie

10.00   Sijat 7-9     A3  -  B3

11.00   Sijat  7-9    B3  -  C3

12.00   Sijat   7-9   C3  -  A3

 

Sunnuntain ottelut pelataan kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.

Sijojen 10-14 sarjan lopullisessa taulukossa huomioidaan lauantain lohkoista tulokset otteluista A4-A5 ja B4-B5

  

Naiset  C-sarja  (päivitetty 2.9)

Lauantai 08.09.2018

Kuopiohalli

Lohko  A    K7                                                         Lohko B   K8
Tiput                                                                         Äänekosken Urheilijat
Kaavin Kaiku 2 (Kaiku 2)                                          Kirahvit
Kappelin Pimut (KP)                                                 Kajaanin Kuohu B-tytöt
Bombbeballe                                                            ZZ

 

10.00  Tiput  -  Kaiku 2                                             10.00  ZZ   -  Kirahvit

11.00  KP    -  Bombbeballe                                     11.00  Kuohu B-t  -  ÄU

12.00  Kaiku 2  -  KP                                                12.00  Kirahvit  -  Kuohu B-t

13.00  Bombbeballe  -  Tiput                                    13.00  ÄU  - ZZ

14.00  Kaiku 2  -  Bombbeballe                                14.00   Kirahvit  -  ÄU

15.00  Tiput  -  KP                                                    15.00  ZZ   -  Kuohu B-t

16.00  Ott.1 LA3  -  LB4                                           16.00  Ott.2 LB3  -  LC4

17.00  Ott.4  LA1  -  LB2                                          17.00  Ott.5 LB1  -  LC2

 

 

              Lohko C  K9

Kaavin Kaiku 1

KuKaVie

Varkauden NMKY (VaNMKY))

Hilimat

 

10.00  Kaiku 1 - KuKaVie

11.00  VaNMKY  -  Hilimat

12.00  KuKaVie  -  VaNMKY

13.00   Hilimat    -   Kaiku 1

14.00  KuKaVie  -  Hilimat

15.00  Kaiku 1  -  VaNMKY

16.00  Ott.3  LC3   -  LA4

17.00  Ott.6  LC1  -  LA2

 

 

 

 

Sunnuntai 09.09.2018

Kuopiohalli

 

                  K7                                                                                    K8

10.00 Sijat 10-12 HävOtt. 1  -  Häv.Ott 2       10.00 Sijat 7-9 Voitt.Ott. 1 - Voitt.Ott. 2

11.00 Sijat 1-3    Voitt.Ott 4  -  Voitt.Ott. 5    11.00 Sijat 7-9  Voitt.Ott. 2 -  Voitt.Ott. 3

12.00 Sijat 1-3    Voitt.Ott.5 - Voitt.Ott.6       12.00 Sijat 4-6  Häv.ott.5 - Häv.Ott.6

13.00 Sijat 1-3   Voitt.Ott.6 - Voitt.Ott.4        13.00 Sijat 4-6  Häv.Ott.6 - Häv.Ott.4

 

 

                   K9

10.00  Sijat 4-6  Häv.Ott. 4  - Häv.Ott.5

11.00  Sijat 10-12 Häv.ott.2 - Häv.Ott.3

12.00  Sijat 10-12  Häv.Ott.3 - Häv.Ott.1

13.00  Sijat 7-9   Voitt.Ott.3 - Voitt.Ott.1

 

Kaikki NC-sarjan ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.