Miesten sarjat

 

Miehet  A-sarja       
         
Lauantai  07.09       
Kuopiohalli  Parketti       
         
Savo Volley  1.       
East Volley   3.       
Sampo         2.        
         
     TULOS   
10.00East Volley-Savo Volley  0-316-25,15-25,11-25  
11:30Sampo-East Volley  2-125-23,22-25,27-25  
14:30Savo Volley-Sampo  3-025-16,25-13,25-11  
         
         
Miehet B-sarja      Pohjantie     
         
Tsemppi B-pojat   5.  Puijo Wolley            4.   
SS THL  3.  Partion karpaasit    1.   
Liperi Volley         7.  Nurmeksen Sepot   6.   
Nilsiän Nujakka    2.       
         
Lauantai 07.09       
K11    TULOS   
10.00Puwo-NiNu  1-225-19,21-25,8-15  
11.00Karpaasit-SS THL  2-125-21,23-25,15-11  
12.00Livo-Sepot  2-025-16,25-20  
Lounastauko       
14.00Karpaasti-Tsemppi  2-025-11,25-17  
15.00Livo-PuWo  0-223-25,22-25  
16.00SS THL-Puwo  2-025-19,25-23  
         
K 12    TULOS   
10.00Tsemppi-Livo  2-025-22,28-26  
11.00PuWo-Tsemppi  1-222-25,25-22,10-15  
12.00NiNu-SS THL  2-025-18,30-28  
Lounastauko       
14.00Sepot -NiNu  1-225-12,19-25,10-15  
15.00NiNu-Karpaasit  0-218-25,17-25  
16.00Tsemppi-Sepot  2-125-20,19-25,25-13  
         
         
Sunnuntai 08.09       
K 11    TULOS   
9:00NiNu-Livo  2-025-21,25-12  
10.00Karpaasit-PuWo  1-220-25,25-17,12-15  
11.00Livo-Karpaasit  1-225-21,20-25,14-16  
12.00SS THL-Livo  2-025-19,25-16  
13.00Sepot-Karpaasit  0-221-25,21-25  
         
K 12    TULOS   
9:00Sepot-SS THL  2-123-25,25-20,15-12  
10.00SS THL-Tsemppi  2-125-21,24-26,15-10  
11.00PuWo-Sepot  2-027-25,25-23  
12.00Tsemppi-NiNu  0-215-25,10-25  
         
         
Miehet  C-sarja       
         
Kuopiohalli       
         
Lohko  A    K5  Lohko B   K6   
Teuvan rivakka4. Pielaveden pallo3.
  
Varaslammen Pursiseura            5. Hobitit 2.  
Idän ihme 9. ESAD  8.  
Ryysyranta 1. Mikkelin kipeät ukkelit      7.  
Aku team 10. Team huhhuh nimiddäin   6.  
         
Lauantai 07.09       
Lohko  A    K5   TULOS   
10.00Ryysyranta-Aku team  2-025-15,25-16  
11.00VarPu-Idän ihme  2-025-14,25-22  
12.00TeRi-Ryysyranta  2-025-19,25-22  
13.00Aku team-VarPu  2-19-25,26-24,15-12  
13:00Idän ihme-TeRi  0-212-25,10-25  
14.00Ryysyranta-VarPu  2-025-12,25-13  
15.00Aku team-Idän ihme  1-223-25,25-17,10-15  
16.00VarPu-TeRi  0-223-25,13-25  
17.00Idän ihme-Ryysyranta  0-212-25,18-25  
18:00TeRi-Aku team  2-025-9,25-7  
         
         
Lohko B   K6   TULOS   
10.00PiPa-Hobitit  2-123-25,25-23,15-3  
11.00ESAD-Kipu  1-225-22,14-25,8-15  
12.00Huhhuh-Pipa  0-218-25,21-25  
13.00Hobitit-ESAD  2-025-18,25-13  
13:00Kipu-Huhhuh  1-221-25,25-22,9-15  
14.00Pipa-ESAD  2-025-18,25-23  
15.00Hobitit-Kipu  2-125-18,21-25,15-11  
16.00ESAD-Huhhuh  0-214-25,18-25  
17.00Kipu-Pipa  0-215-25,17-25  
18:00Huhhuh-Hobitit  0-217-25,19-25  
         
Kuopiohalli       
         
Sunnuntai 08.09       
K5    TULOS   
9:00Aku T A4-ESAD B5Ott.1 0-214-25,16-25  
10.00Ryysyranta A2-Huhhuh B3Ott.3 2-025-8,25-6  
11.00ESAD VO1-Kipu VO27-8 0-219-25,18-25  
12.00TeRi A1-Hobittit VO4Ott.5 0-218-25,21-25  
13.00Huhhuh HO3-Varpu HO45-6 0-223-25,28-30  
14:00Hobitit VO5-Ryysyran VO61-2 0-210-25,17-25   
         
K6    TULOS   
9:00KiPu B4-Idän Ihme A5Ott.2 2-025-15,25-14  
10.00Hobitit B2-VarPu A3Ott.4 2-025-23,25-13  
11.00Aku HO1-Idänihme HO29-10 0-225-27,23-25  
12.00PiPa B1-Ryysyran VO3Ott.6 0-216-25,14-25  
13.00Teri HO5-Pipa HO63-4 0-20-25,0-25