Miesten sarjat Liiga, A, B ja D

 Otteluohjelma Miehet Liiga         
 Kuopio Halli, parketti         
            
 Joukkueet:         
  Pielaveden Sampo         
  Muuramen Lentopallo       
  Saimaa Volley         
  Napapiirin Palloketut        
            
 La 10.9          
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä3erä 4erä 5Tulos 
 10.00Sampo NaPa 25-12 25-12 25-15   3-0 
 11.30MuurLe Saimaa 22-25 33-35 22-25   0-3 
 14.30NaPa Saimaa 15-25 15-25 21-25   0-3 
 16.00MuurLe Sampo 12-25 22-25 16-25   0-3 
            
 Su 11.9          
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä3erä 4erä 5Tulos 
 10.00Saimaa Sampo20-25 25-19 19-25   1-2 
 10.30NaPa MuurLe19-25 22-25 11-25    0-3 
 13.00NaPa MuurLe 18-2513-25 13-25    0-3 
 15.00Sampo Saimaa 21-25 22-25 27-25 25-1415-12 3-2 
            
            
 Lopulliset sijoitukset         
 1 Sampo         
 2 Saimaa         
 3 MuurLe         
 4 NaPa         

 Otteluohjelma Miehet A      
 Kuopio Halli, taraflex      
         
 Joukkueet:      
  Nimettömäntien Palloseura    
  Team Trust Perintä    
  Liperi Volley      
  Mikkelin Passarit     
  Mutalan Riento     
         
 La 10.9       
         
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos
 10.00NiPS Trust 25-11 17-25 28-26 2-1
 11.30LiVo/PyU Riento21-25  19-25 26-28 0-3
 13.00Passarit NiPS19-25 20-25 22-25 0-3
 14.30Trust LiVo/PyU 22-25 25-20 25-23 2-1
 17.30Riento NiPS 19-25 19-25 25-20 1-2
 19.00Trust Passarit 16-25 20-25  29-31  0-3 
         
         
 Su 11.9       
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos
 9.00LiVo/PyU Passarit 25-2317-25 25-19 2-1 
 12.00Passarit Riento 20-2514-25 23-25 0-3 
 13.30NiPS LiVo/PyU 25-13 19-25 25-19 2-1
 15.00Riento Trust 25-14 19-25 25-27 1-2
         
         
 Lopputulokset      
 1. NiPS      
 2 Mutalan Riento      
 3 Team Trust Perintä      
 4 Mikkelin Passarit      
 5 LiVo/PyU      

Otteluohjelma Miehet B      
Pohjantien koulu      
        
Joukkueet      
 Pieksämäen Tsemppi-82    
 Maaningan Mahti      
 Kontiolahden Isku M-35    
 Mutalan Riento M2      
 Salmi-Volley      
 Lappeenrannan ISKU-81    
 Wänäri Cowboys      
        
La 10.9kenttä 15      
        
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos
10.00SaWo Wänäri 16-25 18-25  0-2
11.00Ko-Isku Riento 25-20 25-18  2-0
12.00SaWo Mahti21-25  25-12 13-15 1-2
14.00Riento Mahti 27-25 20-25 6-15 1-2
15.00Tsemppi SaWo 25-12 25-16  2-0
16.00Ko-Isku SaWo 25-12 2516  2-0
        
 kenttä 16      
10.00Mahti Tsemppi 15-25 5-25  0-2
11.00Tsemppi ISKU-81 25-23 25-23  2-0
12.00Wänäri Ko-Isku 22-25 25-17 11-15 1-2
14.00ISKU-81 Wänäri 16-25 25-21 12-15 1-2
15.00Wänäri Riento 25-12 23-25 19-21 1-2
16.00Mahti ISKU-81 25-16 25-27 10-15 1-2
        
Su 11.9Kenttä 15      
10.00Wänäri Tsemppi 25-23 17-25 12-15 1-2
11.00Riento SaWo 25-20 25-15  2-0
12.00Tsemppi Riento 25-23 25-20  2-0
13.00Ko-Isku Tsemppi 21-25 20-25  0-2
14.00ISKU-81 Riento 17-25 25-23 7-15 1-2
        
 kenttä 16      
10.00ISKU-81 Ko-Isku 24-26 18-25  0-2
11.00Ko-Isku Mahti 25-10 20-25 15-11 2-1
12.00SaWo ISKU-81 14-25 19-25  0-2
13.00Mahti Wänäri 27-29 23-25  0-2
        
Lopputulokset      
1Pieksämäen Tsemppi        
2Kontiolahden Isku 35       
3 Wänäri Cowboys      
4 Mutalan Riento M2      
5 Lappeenr.ISKU-81      
6 Maaningan Mahti      
7 Salmi Volley      

Otteluohjelma Miehet D       
Neulamäki ja Teku       
         
 Lohko A Lohko B Lohko C   
 PuWo/Pateri Varpaisjärven Vire Kuopion Vipinä  
 Kiuruveden LuWo2 Syvänniemen Nousu Nousu ja Tuho  
 Mustanaamiot East Volley Bp Heinäveden Hyrske  
 Teuvan Rivakka Hulivili PuWo/Passi   
         
 Lohko D Lohko E Lohko F   
 Piällysmiehet Lapinlahden Veto Muuruveden Jyske  
 Ryysyranta Pyhännän Kamulan NS Ruokolahden Raju  
 Jyllääjät Salon Viesti 2 Varaslammen Pursiseura 
 Valkolan NS       
         
         
La 10.9Lohko A       
         
klokoti vieras erä 1erä 2erä3Tulos
10.00PuWo/Pateri-LuomuW2  12-2512-25  0-2 
11.00Mustanaamiot-Te-Ri  12-2512-25  0-2
12.00LuomuW2-Mustanaamiot  25-18 25-17  2-0
13.00Te-Ri-Pateri  25-9 25-11  2-0
14.00PuWo/Pateri-Mustanaamiot  17-25 18-25  0-2
15.00LuomuW2-Te-Ri  25-23 17-25 14-16 1-2
16.00Ott. 1 Te-Ri-EV-Pojat  25-16 25-18  2-0
17.00Ott3. Vire-LuoWo2  1125 21-25  0-2
         
 Lohko B       
10.00Vire-Nousu 25-2425-16 2-0
11.00Hulivili-EV-Pojat 15-2517-25  0-2 
12.00Nousu-Hulivili 25-10 25-16  2-0 
13.00EV-pojat-Vire  24-25 21-25  0-2
14.00Vire-Hulivili  25-22 25-18  2-0
15.00Nousu-EV-Pojat  10-25 21-25  0-2
16.00Ott2. Nousu Ja Tuho-Valkolan NS  25-9 25-16  2-0
17.00Ott.4 Ryysyranta-Vipinä  23-25 18-25  0-2
         
 Lohko C       
10.00Vipinä-Nousu ja Tuho  20-2515-25  0-2 
11.00Hyrske-PuWo/Passi  25-1525-11  2-0 
12.00PuWo/Passi-Vipinä  16-25 16-25  0-2
13.00Nousu ja Tuho-Hyrske  25-19 25-15  2-0
14.00Vipinä-Hyrske  25-23 25-22  2-0
15.00Nousu ja Tuho-PuWo/Passi  25-20 25-13  2-0
16.00Ott. 7. Mustanaamio-Nousu  25-18 25-14  2-0
17.00Ott.9 Hyrske-Jylläät  25-18 25-11  2-0
         
 Lohko D       
10.00Piällysmiehet-Ryysyranta  17-25 14-25  0-2
11.00Jyllääjät-Valkola NS  18-25 14-25  0-2
12.00Rysyranta-Jyllääjät  25-13 25-23  2-0
13.00Valkola NS-Piällysmiehet  25-16 25-13  2-0
14.00Piällysmiehet-Jyllääjät  14-25 19-25  0-2
15.00Ryysyranta-Valkola NS  22-25 23-25  0-2
16.00Ott.8 PyNS-Jyske  25-13 25-7  2-0
         
 Lohko E ja F       
10.00Lave-PyNS  25-21 25-16  2-0
11.00PyNS-Viesti2  11-25 10-25  0-2
12.00Jyske-Raju  13-25 21-25  0-2
13.00Raju-Var-Pu  17-25 14-25  0-2
14.00Viesti2-LaVe  25-21 25-13  2-0
15.00Var-Pu-Jyske  25-11 25-14  2-0
16.00Ott.5 Viesti-Raju  25-13 25-17  2-0
17.00Ott.6 Varpu-Veto  21-25 17-25  0-2
         
         
su 11.9 Neulamäki       
9.00Ott.10 EV-pojat-Valkolan NS  24-25 25-18 16-18 1-2
10.00Ott.15 Te-Ri-Nousu ja Tuho  25-16 25-14  2-0
11.00Sijat 10-12 EV-pojat-Raju  25-10 25-10  2-0
12.00Sijat 10-12 Raju-Varpu  18-25 15-25  0-2
13.00Sijat 10-12 Varpu-EV-pojat  25-23 19-25 11-15 1-2
14.00Sijat 7-9 Ryysyranta-Valkolan NS  25-17 23-25 15-7 2-1
         
9.00Ott. 11 Vire-Raju  25-13 25-21  2-0
10.00Ott.16 LuoWo2-Viesti  25-19 25-20  0-2
11.00Sijat 7-9 Valkolan Ns-Vire  25-14 21-25 10-15 1-2
12.00Sijat 7-9 Vire-Ryysyranta  25-13 23-25 12-15 1-2
13.00Sijat 4-6 Viesti-Vipinä  25-19 25-20  2-0
14.00Sijat 4-6 Vipinä-Nousu ja Tuho  24-25 20-25  0-2
         
9.00Ott.12 Ryysyranta-VarPu  25-21 25-22  2-0
10.00Ott 17 Vipinä-LaVe  11-25 19-25  0-2
11.00Sijat 4-6 Nousu ja Tuho-Viesti  17-25 18-25  0-2
12.00Sijat 1-3 Te-Ri-LuoWo2  13-25 18-25  0-2
13.00Sijat 1-3 LuoWo2-LaVe  16-25 25-20 15-12 2-1
14.00Sijat 1-3 LaVe-Te-Ri  12-25 25-21 6-15 1-2
  Teku       
9.00Ott.13 PuwoPateri-Hulivili  25-10 25-11  2-0
10.00Sijat 13-15 Mustanamiot-PyNS  25-22 25-22  2-0
11.00Sijat 13-15 PyNS-Hyrske  18-25 18-25  0-25
12.00Sijat 19-20 PuWoPateri-PuWoPassi  26-24 25-21  2-0
13.00Sijat 13-15 Hyrske-Mustanaamiot  22-25 19-25  0-2
         
9.00Ott.14 PuWoPassi-Piällysmiehet  25-22 25-19  2-0
10.00Sijat 16-18 Nousu-Jyske  0-25 0-25  0-2
11.00Sijat 16-18 Jyske-Jyllääjät  10-25 6-25  0-2
12.00Sijat 21-22 Hulivili-Piällysmiehet  16-25 22-25  0-2
13.00Sijat 16-18 Jyllääjät-Nousu  19-25 24-26  0-2
         
         
Lopputulokset:       
1 Luomu Wolley 2       
2 Teuvan Rivakka       
3 Lapillahden Veto       
4 Salon Viesti2       
5 Nousu ja Tuho       
6 Kuopion Vipinä       
7 Ryysyranta       
8 Varpaisjärven Vire       
9 Valkolan NS        
10 East Volley Pojat       
11 VarPu       
12 Ruokolahden Raju       
13 Mustanaamiot       
14 Heinäveden Hyrske       
15 Pyhännän Kamulan NS       
16 Jyllääjät       
17 Muuruveden Jyske       
18 Syvänniemen Nousu       
19 PuWo Pateri       
20 PuWo Passi       
21 Piällysmiehet       
22 Hulivilit