Miehet

 

Otteluohjelma Miehet Liiga  2012      
Kuopio Halli, parketti         
           
Joukkueet:         
 Pielaveden Sampo         
 Joensuu Riento         
 Saimaa Volley         
 Korson Veto 2         
           
La 8.9          
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3  Tulos 
10.00Saimaa-Riento 23-25 26-24 25-13   2-1 
11.30Sampo-KoVe225-21  25-19 25-15   3-0 
14.30KoVe2-Riento 19-25 18-25 18-25   0-3 
16.00Saimaa-Sampo 18-25 17-25 17-25   0-3 
           
Su 9.9          
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3erä 4erä 5Tulos 
10.00Riento-Sampo 25-22 25-22 18-25   2-1 
10.30KoVe2-Saimaa 12-25 18-25 21-25   0-3 
13.00Saimaa- KoVe2 25-14 25-17 25-19   3-0 
15.00Sampo- Riento 25-22 20-25 25-19 25-18  3-1 
           
           
Lopputulokset         
1 Pielaveden Sampo         
2 Riento Joensuu         
3 Saimaa Volley         
4 Korson Veto2         
           

Otteluohjelma Miehet A   2012     
Kuopio Halli, Taraflex/Teku        
           
Joukkueet:          
 Nimettömäntien Palloseura       
 Team Trust Perintä       
 Liperi Volley (Susiraja Volley)       
 Himangan Urheilijat       
 Mikkelin Passarit        
 Enonkosken Pyrintö       
           
La 8.9          
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos   
10.00Trust-SurVo 16-25 17-25  0-2   
11.00EnPy-NiPS 21-25 22-25  0-2   
12.00Passarit-HU 22-25 15-25  0-2   
13.00NiPS-Trust 25-21 22-25 15-13 2-1   
14.00HU-SurVO 26-24 25-17  2-0   
15.00EnPy-Passarit 15-25 26-24 16-18 1-2   
16.00Survo-NiPS 21-25 25-23 13-15 1-2   
17.00Trust-Passarit 23-25 25-23 15-11 2-1   
18.00HU-EnPy 27-29 25-16 15-12 2-1   
           
           
Su 9.9          
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos   
9.00Passarit-NiPS 25-17 25-18  2-0   
9.00Trust-HU 25-22 21-25 15-12 2-1   
11.30SurVo-EnPy 27-29 25-17 15-12 2-1   
12.30NiPS-HU 21-25 14-25  0-2   
13.30Passarit-SurVo 20-25 25-21 15-13 2-1   
14.30EnPy-Trust 14-25 25-22 11-15 1-2   
           
Lopputulokset         
1. Himangan Urh.         
2. Mikkelin Passarit         
3. Team Trust Perintä         
4. Nimettettömäntien Palloseura         
5. Liperi Volley         
6. Enonkosken Pyrintö         
           

 

Otteluohjelma Miehet B  2012    
Studentia       
         
Joukkueet       
 Pieksämäen Tsemppi-82     
 Maaningan Mahti       
 Riento Joensuu 2       
 Puijo Wolley       
 FreeWilly       
 Lappeenrannan ISKU-81     
 Nilsiän Nujakka       
         
La 8.9kenttä 1       
klokoti-vieraserä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00Mahti-Tsemppi 25-23 22-25 15-13 2-1 
11.00Isku 81-Puijo25-18  25-22  2-0 
12.00FreeWilly-Riento2 23-25 25-15 13-15 1-2 
14.00Isku 81-Nujakka 25-21 25-23  2-0 
15.00FreeWilly-Mahti 25-22 25-21  2-0 
16.00Puijo-Mahti 25-23 16-25 9-15 1-2 
         
 kenttä 2  erä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00Nujakka-FreeWilly 25-17 25-18  2-0 
11.00Mahti-Nujakka 19-25 21-25  0-2 
12.00Tsemppi-Puijo 21-25 25-27  0-2 
14.00Riento2-Tsemppi 25-16 25-23  2-0 
15.00Tsemppi-Isku-81 14-25 17-25  0-2 
16.00Nujakka-Riento 2 30-32 20-25  0-2 
         
Su 9.9Kenttä 1  erä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00Tsemppi-FreeWilly 25-23 20-25 12-15 1-2 
11.00Isku 81-Mahti 25-21 25-18  2-0 
12.00FreeWilly-Isku 81 25-27 15-25  0-2 
13.00Puijo-FreeWilly 15-25 20-25  0-2 
14.00Riento2-Isku 81 18-25 13-25  0-2 
         
 kenttä 2  erä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00Riento2-Puijo 15-25 25-22 16-18 1-2 
11.00Puijo-Nujakka 25-19 18-25 15-13 2-1 
12.00Mahti-Riento 18-25 25-23 12-15 1-2 
13.00Nujakka-Tsemppi 23-25 25-22 15-12 2-1 
         
Lopputulokset       
1 Lappeenrannan Isku 81       
2 Riento Joensuu2       
3 Nilsiän Nujakka        
4 Free Willy       
5 Puijo Wolley       
6 Maaningan Mahti       
7 Pieksämäen Tsemppi       

Otteluohjelma Miehet D   2012    
Kuopio Halli (K 14 ja 15) Neulamäki (K 7,8 ja 9)      
          
 Lohko A, Kenttä 14 Lohko B, Kenttä 15      
 Kuopio Halli Kuopio Halli      
 Salon Viesti 2 Kiuruveden LuomuVolley    
 Ruokolahden Raju Varaslammen Pursiseura    
 Leppävirran Viri Lemin Punainen Kaivinkone    
 Tuomiopäivän Volley Kuopion Vipinä      
 Kajaanin Kuohu        
          
 Lohko C, Kenttä 7 Lohko D, Kenttä 8      
 Neulamäki Neulamäki      
 Teuvan Rivakka Heinisuon Nousu ja Tuho    
 Valkolan Nuorisoseura Ryysyranta      
 Varkauden Tarmo Heinäveden Hyrske      
 Palyerit Puijo Wolleyn Papparassit    
 Aluejoukkue        
          
La 8.9Lohko A        
          
klokoti vieras erä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00Viri-Viesti 2  19-25 16-25  0-2 
11.00TuomionV-Raju  25-15 25-13  2-0 
12.00KajKu-Viri  25-20 25-20  2-0 
13.00Viesti2-TuomionV  25-24 25-14  2-0 
14.00Raju-Viri  15-25 25-21 7-15 1-2 
15.00Viesti2-KajKu  25-15 25-21  2-0 
16.00Viri-TuomionV  17-25 16-25  0-2 
17.00KajKu-Raju  19-25 25-23 15-12 2-1 
18.00Raju Viesti 2  20-25 13-25  0-2 
18.00TuomionV KajKu  20-25 21-25  0-2 
          
 Lohko B   erä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00LuoWo-Vipinä  25-27 20-25 25-21 1-2 
11.15VarPu-LPKK  25-21 20-25 25-15 2-1 
12.30LPKK-LuoWo  13-25 11-25 15-25 0-3 
13.45Vipinä-VarPu  25-17 25-22 25-14 3-0 
15.00VarPu-LuoWo  12-25 18-25 18-25 0-3 
16.15Vipinä-LPKK  25-10 25-12 25-11 3-0 
          
 Lohko C   erä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00Aluejoukkue-VarTa  14-25 14-25  0-2 
11.00Palyerit-Valkola Ns  11-25 20-25  0-2 
12.00TeRi-Aluejoukkue  25-6 25-9  2-0 
13.00VarTa-Palyerit  25-17 25-10  2-0 
14.00Valkola NS-Aluejoukkue  25-13 25-19  2-0 
15.00VarTa-TeRi  25-22 17-25 11-25 1-2 
16.00Aluejoukkue-Palyerit  22-25 25-27  0-2 
17.00TeRi-Valkola Ns  24-26 22-25  0-2 
18.00Valkola NS VarTa  14-25 21-25  0-2 
18.00Palyerit TeRi  15-25 18-25  0-2 
          
 Lohko D   erä 1erä 2erä 3Tulos 
10.00Ryysyranta-PuijoPapparassit  25-20 22-25 16-25 1-2 
11.15Nousu-Hyrske  25-20 21-25 25-17 2-1 
12.30Hyrske-Ryysyranta  19-25 22-25 15-25 0-3 
13.45PuijoPapparassit-Nousu  21-25 25-16 25-15 2-1 
15.00Ryysyranta-Nousu  25-16 25-22 31-29 3-0 
16.15Hyrske-PuijoPapparassit  18-25 21-25 22-25 0-3 
  -       
          
su 9.9Kenttä 14, Kuopio Halli   erä 1erä 2erä 3Tulos 
9.00Ott.1 A1 Viesti2-LuoWo  25-23 25-19  2-0 
10.00Ott.3 B1 Vipinä-A2 KajKu  25-13 19-25 15-8 2-1 
11.00Ott.5 Häv.O1 LuoWo-Häv.O2 Ryysyranta  13-25 20-25  0-2 
12.00Ott.7 Voitt O1 Viesti2-Voitt. O2 VarTa  25-23 14-25 15-7 2-1 
13.00Sijat 7-8 Häv. LuoWo-Häv. O6 KajKu  17-25 25-22 6-15 1-2 
14.00Sijat 3-4 Häv.07 VarTa-Häv.O8 Vipinä  25-20 14-25 13-15 2-1 
          
 Kenttä 15, Kuopio Halli   erä 1erä 2erä 3Tulos 
9.00Ott.2 C1 VarTa-D2 Ryysyranta  29-31 25-12 15-11 2-1 
10.00Ott.4 D1 Papparassit-C2 Valkola NS  11-25 13-25  0-2 
11.00Ott.6 Häv. O3 KajKu-Häv. O4 Papparassit  20-25 22-25  0-2 
12.00Ott.8 Voitt.O3 Vipinä-Voitt.O4 Valkola NS  16-25 21-25  0-2 
13.00Sijat 5-6 Voitt. O5 Ryysyranta-Voitt.O6 Papparassit  25-21 25-15  2-0 
14.00Sijat 1-2 Voit.O7 Viesti2-Voitt.O8 Vallola NS  26-24 25-23  2-0 
          
 Kenttä 7, Neulamäki   erä 1erä 2erä 3Tulos 
9.00Ott.9 A4 Raju-LPKK  0-25 0-25  0-2 
10.00Sijat 9-12 A3 Viri-VarPu  12-25 20-25  0-2 
11.00Sijat 15-17 A5 TuomionV-Häv. O10 Hyrske  0-25 0-25  0-2 
12.00Sijat 15-17 Häv. O10 Hyrske-Häv.O9 Raju  21-25 25-20 15-13 2-1 
13.00Sijat 15-17 Häv.O9 Raju-TuomionV  25-0 25-0  2-0 
          
 Kenttä 8, Neulamäki   erä 1erä 2erä 3Tulos 
9.00Ott. 10 C4 Palyerit-D4 Hyrske  25-20 25-15  2-0 
10.00Sijat 9-12 C3 Teri-D3 Nousu  25-19 20-25 15-12 2-1 
11.00Sijat 13-14 Voitt. O9 LPKK-Voitt O10 Palyerit  11-25 10-25  0-2 
12.00Sijat 9-12 B3 Varpu-Teri  20-25 25-17 11-15 1-2 
13.00Sijat 9-12 B3 Varpu-D3 Nousu  25-14 25-17  2-0 
          
 Kenttä 9, Neulamäki   erä 1erä 2erä 3Tulos 
12.00Sijat 9-12 D3 Nousu A3 Viri  25-23 24-25 15-13 2-1 
13.00Sijat 9-12 C3 Teri A3 Viri  25-19 25-21  2-0 
          
          
Lopputulokset:        
1 Viesti2        
2 Valkolan NS        
3 Kuopion Vipinä        
4 Varkauden Tarmo        
5 Ryysyranta        
6 PuijoPapparassit        
7 Kajaanin Kuohu        
8 Kiuruveden LuomuVolley        
9 Teuvan Rivakka        
10 Varaslammen Pursiseura        
11 Heinisuon Nousu ja Tuho        
12 Leppävirran Viri        
13 Palyerit        
14 Lemin Punainen Kaivinkone        
15 Heinäveden Hyrske        
16 Ruokolahden Raju        
17 Tuomionpäivä Volley        
18 Aluejoukkue