Miehet

Otteluohjelma 2013      
Miehet Liiga        
Kuopio Halli, parketti        
          
Joukkueet:        
 Pielaveden Sampo      
 Liiga Riento        
 Saimaa Volley       
          
          
La 14.9         
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3erä 4erä 5Tulos
11.00Saimaa Sampo 25-1920-2525-2325-17 3-1
13.30Riento Saimaa 25-2230-3225-1725-17 3-1
16.00Sampo Riento 25-2225-1425-18  3-0
          
          
          
Lopulliset sijoitukset        
1Sampo        
2Saimaa        
3Riento        

 

 

Otteluohjelma   2013   
Miehet A       
Kuopio Halli Taraflex     
        
Joukkueet:      
 Nimettömäntien Palloseura   
 Puijo Wolley     
 Liperi Volley/Susiraja Volley   
 Mikkelin Passarit    
 Enonkosken Pyrintö    
 Särkät Volley     
        
La 14.9       
        
klokoti-vieraserä 1erä 2erä 3Tulos
10.00PuijoW NiPs 25-16 19-25 9-15 1-2
11.00EnPy SärkätV 25-23 25-13  2-0
12.00Passarit SurVo 18-25 18-25  0-2
13.00SärkätV PuijoW 25-19 18-25 11-15 1-2
14.00SurVo EnPy 19-25 19-25  0-2
15.00Nips Passarit 25-21 21-25 15-12 2-1
16.00SärkätV SurVo 22-25 25-23 15-10 2-1
17.00PuijoW Passarit 25-23 21-25 10-15 1-2
18.00EnPy NiPs 25-13 21-25 11-15 1-2
        
        
Su 15.9       
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos
9.00SurVo PuijoW15-2525-2112-151-2
10.00NiPs SärkätV 19-2523-25 0-2
11.00Passarit EnPyV 21-2520-25 0-2
12.00NiPs SurVo 25-2320-2515-72-1
13.00SärkätV Passarit 21-2522-25 0-2
14.00EnPy PuijoW 25-2220-2515-122-1
        
Lopputulokset      
1.EnPy      
2NiPS      
3PuijoW      
4Passarit      
5 SärkätV      
6SurVo      

         
 Otteluohjelma Miehet B 2013    
 Miehet B       
 Pohjantien koulu      
         
 Joukkueet      
  Pieksämäen Tsemppi 1    
  Maaningan Mahti     
  Oriveden Ponnistus    
  Mikkelin Passarit 2     
  Ruokolahden Raju     
         
         
 La 14.9.Kenttä 7, Pohjantie    
         
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos
 10.00Mahti Raju25-1825-14  2-0
 11.00Orpo Mahti25-2217-2515-62-1
 12.00Tsemppi1 OrPo23-2511-25 0-2
 14.00Mahti Passarit25-22 25-17 2-0
 15.00Tsemppi1 Raju25-19 24-26 16-14 2-1
 16.00Tsemppi1 Mahti22-25 25-16 20-18 2-1
         
  Kenttä 8, Pohjantieerä 1erä 2erä 3tulos
 10.00Passarit 2 Tsemppi112-2523-25 0-2
 11.00Raju Passarit 2 23-2525-2215-82-1
 15.00Passarit 2 OrPo18-25  18-25  0-2
 16.00Raju OrPo 14-25 21-25  0-2
         
 Su 15.9Kenttä 7, Pohjantieerä 1erä 2erä3Tulos
   9.00O1 Tsemmpi 1 Passarit 225-1825-19 2-0
 10.00Sijat 1-3 Orpo Mahti16-2515-25 0-2
 11.00Sijat 4-5 Passarit Raju 19-2531-33 0-2
 12.00Sijat 1-3 Mahti Tsemppi 1 25-1825-15 2-0
 13.00Sijat 1-3 Tsemppi OrPo 13-2518-25 0-2
         
  Kenttä 8, Pohjantieerä 1erä 2erä3Tulos
 9.00Ott 2 Mahti Raju25-1525-22 2-0
         
         
 Lopputulokset      
 Mahti      
 2Orpo      
 3Tsemppi      
 Raju      
 Passarit      
 

 

Otteluohjelma  2013     
Miehet D       
Kuopio Halli kentät 5 ja 6 sekä Pohjantie kenttä 9     
         
 Lohko A (K5) Lohko B (K6) Lohko C (K9)   
 Leppävirran Viri Ryysyranta Teuvan Rivakka  
 Kiuruveden LuoWo Varaslammen PursiseuraKuopion Vipinä  
 Valkolan NS Palyerit Heinäveden Hyrske  
 Jantterit Mäyräkoirat Idän Ihme   
 Kajaanin Kuohu One More Time RiPy Pielaveden Sampo A-pojat 
         
La 14.9Lohko A, kenttä 5       
         
klokoti vieras erä 1erä 2erä3Tulos
10.00Viri-Luomu  25-2313-2510-15 1-2
11.00Valkola Ns-Jantterit  25-16 29-27  2-0
12.00Kuohu-Viri  25-1819-2515-12 2-1
13.00Luomu-Valkolan NS  25-1725-16  2-0
14.00Jantterit-Viri  25-1516-2516-14 2-1
15.00Luomu-Kuohu  25-2325-18  2-0
16.00Viri-Valkolan NS  8-25 13-25  0-2
17.00Kuohu-Jantterit  25-22 25-19  2-0
18.00Jantterit-Luomu  16-25 14-25  0-2
18.00Valkola Ns (K1)-Kuohu (K1)  25-9 25-11  2-0
         
 Lohko B, kenttä 6    erä 1 erä 2 erä 3 Tulos
10.00Ryysyranta-VarPu  25-16 25-16 2-0
11.00Palyerit-Mäyräkoirat  19-25 22-25 0-2
12.00OMT RiPy-Ryysyranta  25-19 25-18 2-0
13.00VarPu-Palyerit  25-18 25-22 2-0
14.00Mäyräkoirat-Ryysyranta  19-25 25-10 9-151-2
15.00VarPu-OMT RiPy  18-25 25-18 9-151-2
16.00Ryysyranta-Palyerit  25-17 25-17  2-0
17.00OMT RiPy-Mäyräkoirat  25-17 25-1  2-0
18.00Mäyräkoirat-VarPu  23-25 25-21 14-16 1-2
18.00Palyerit (K2)-OMT RiPy (K2)  19-25 24-26  0-2
         
 Lohko C, kenttä 9 Pohjantie    erä 1 erä 2 erä 3 Tulos
10.00Rivakka-Vipinä 25-16 25-20 2-0
11.00Hyrske-Ihme 26-28 25-17 16-142-1
12.00Sampo Ap-Rivakka 13-2513-25 0-2
13.00Vipinä Hyrske 25-18 25-21 2-0
13.00Ihme (K8)-Rivakka (K8) 16-25 14-25 0-2
14.00Vipinä-Sampo Ap  25-19 25-11  2-0
15.00Rivakka-Hyrske  25-15 25-9  2-0
16.00Sampo Ap-Ihme  19-25 25-19 17-19 2-1
17.00Ihme-Vipinä  25-22 23-25 15-9 2-1
18.00Hyrske -Sampo Ap  17-25 25-23 16-18 1-2
         
su 15.9kenttä 5 Kuopio Halli    erä 1 erä 2 erä 3 Tulos
9.00Ott 1 Luomu B2 Ryysyranta 25-2725-1915-132-1
10.00Ott 3 Rivakka Valkola NS 22-2521-25 0-2
11.00Sijat 13-15 Palyerit Hyrske 25-920-2515-122-1
12.00Sijat 1-3 Luomu OHT Ripy 20-2520-25 0-2
13.00Sijat 1-3 OHT Ripy Valkolan Ns 18-2525-1515-102-1
14.00Sijat 1-3 Valkolan Ns Luomu  25-1525-14 2-0
         
 kenttä 6 Kuopio Halli    erä 1 erä 2 erä 3 Tulos
9.00Sijat 13-15 Viri Palyerit 25-2720-25  0-2
10.00Ott.2 OHT RiPy Vipinä 27-2525-14  2-0
11.00Sijat 4-6 Ryysyranta Vipinä 29-3127-2515-7 2-1
12.00Sijat 13-15 Hyrske Viri 21-2524-26  0-2
13.00Sijat 4-6 Vipinä Rivakka 18-2518-25  0-2
14.00Sijat 4-6 Rivakka Ryysyranta 25-025-0  2-0
         
 kenttä 9 Pohjantie    erä 1 erä 2 erä 3 Tulos
9.00Ott 4. Kuohu Mäyräkoirat 25-1625-17  2-0
10.00Ott. 6 Sampo Ap Jantterit 16-2525-2111-15 1-2
11.00Sijat 7-9 Kuohu Varpu  19-2525-1215-9 2-1
12.00Sijat 7-9 Varpu Jantterit  22-2520-25  0-2
13.00Sijat 7-9 Jantterit Kuohu  26-2418-2517-19 1-2
         
 kenttä 8 Pohjantie    erä 1 erä 2 erä 3 Tulos
9.00(miesten B-sarjan peli       
10.00Ott 5 VarPu  Idän Ihme  25-2325-19  2-0
11.00Sijat 10-12 Mäyräkoirat Idän Ihme  25-2023-2515-12 2-1
12.00Sijat 10-12 Idän Ihme Sampo A  25-2723-25  0-2
13.00Sijat 10-12 Sampo A Mäyräkoirat  25-1925-20  2-0
         
Lopputulokset:       
1 OMT RiPy       
2 Valkolan Ns       
3 Luomu       
4 Rivakka       
5 Ryysyranta       
6 Vipinä       
7 Kuohu       
8 Jantterit       
9 Varpu       
10 Sampo A-pojat       
11 Mäyräkoirat       
12 Idän Ihme       
13 Palyerit       
14 Viri       
15 Hyrske