Naiset

           
 Otteluohjelma Naiset A  2013     
 Kuopio Hallin parketti ja taraflex sekä Teku kenttä 17      
           
 Joukkueet:        
  Puijo Wolley        
  Kuusamon Pallo-Karhut       
  Lentopalloseura Etta        
  Mikkelin Passarit        
           
 La 14.9Teku kenttä 17        
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos  
 12.00PuWo Passarit25-1325-825-93-0  
 13.15Etta PuWo16-257-2511-250-3  
 14.30PaKa Etta 24-2623-2525-151-2  
 15.45Passarit PaKa 9-25 8-256-25 0-3  
 17.00Etta Passarit 23-2525-1728-26 2-1  
 18.15PaKa(Parketti) PuWo 26-2424-2625-20 2-1  
           
  Alkulohkon järjestys        
 1PuWo        
 2PaKa        
 3 Etta        
 4 Passarit        
           
 su 15.9Taraflex  erä 1erä 2erä 3erä 4erä 5Tulos
 9.00Ott 1, al 2 PaKa al 3 Etta 25-1026-24    2-0
 10.00Ott.2, al 1 PuWo al 4 Passarit 25-1525-12    2-0
 11.00Sijat 3-4 Etta Passarit25-1825-825-21   3-0
 13.30Sijat 1-2 Paka PuWo19-2525-1521-2519-25  1-3
           
 Lopputulokset        
 1 PuWo        
 2 PaKa        
 3 Etta        
 4 Passarit        

 

          
 Otteluohjelma Naiset B 2013     
 Studentia kentät 10, 11 ja 12       
          
 JoukkueetLohko A Lohko  B Lohko C   
  Exaletti Siti-Team Itä 1   
  Kiuruveden LuoWo Joen Juju Pieksämäen Tsemppi  
  Leenat Leppävirran Viri Nice Team, Joensuu  
  Lievestuoreen Kisa Tähdet Emännät   
  Oulun Kisko Peräkammarin Tytöt    
          
 La 14.9Lohko A, kenttä 10       
 klokoti-vieras erä 1erä 2erä 3Tulos
 10.00Exaletti Luomu  25-1925-22  2-0
 11.00Leenat LievKisa  11-2525-27  0-2
 12.00Kisko Exaletti  16-2511-25  0-2
 13.00Luomu Leenat  25-1125-21  2-0
 14.00LievKisa Exaletti  17-2519-25  0-2
 15.00Luomu Kisko  25-1520-25 15-13 2-1
 16.00Kisko LievKisa  15-2522-25  0-2
 17.00Exaletti Leenat  25-2125-18  2-0
 17.30LievKisa (K12) Luomu (K12)  21-2525-18 15-11 2-1
 18.00Leenat Kisko     0-2
          
  Lohko A järjestys       
 LA1Exaletti       
 LA2LievKisa       
 LA3Luomu       
 LA4Kisko       
 LA5Leenat       
          
 La 14.9Lohko B, kenttä 11   erä 1erä 2erä 3Tulos
 10.00Siti-Team Juju  25-19 25-13  2-0
 11.00Viri Tähdet  19-25 15-25  0-2
 12.00PeTy Siti-Team  15-25 25-1812-15 1-2
 13.00Juju Viri  25-23 26-24  2-0
 14.00Tähdet Siti-Team  25-21 24-2615-12 2-1
 15.00Juju Pety  19-25 23-25  0-2
 16.00Siti-Team Viri  20-25 25-13 15-7 2-1
 17.00PeTy Tähdet  25-23 16-25 15-11 2-1
 18.00Tähdet Juju  15-25 20-25  0-2
 18.30Viri (K12) PeTy (K12)  25-23 20-25 15-10 2-1
          
  Lohko B järjestys       
 LB1Siti-Team       
 LB2 PeTy       
 LB3 Tähdet       
 LB4 Juju       
 LB5 Viri       
          
 la 14.9Lohko C, kenttä 12   erä 1erä 2erä 3Tulos
 10.00Itä 1 Tsemppi 17-25 13-25 12-25 0-3
 11.15Nice Team Emännät  25-11 25-23 25-10 3-0
 12.30Tsemppi Nice Team  24-26 20-25 23-25 0-3
 13.45Emännät Itä 1  25-11 25-13 25-21 3-0
 15.00Tsemppi Emännät  25-13 25-7 25-0 3-0
 16.15Itä 1 Nice Team  9-25 11-25 9-25 0-3
          
  Lohko C järjestys       
 LC1 Nice Team       
 LC2 Tsemppi       
 LC3 Emännät       
 LC4 Itä 1       
          
 Su 15.9kenttä 10    erä 1erä 2erä 3Tulos
 9.00Sijat 10-14 C4 Itä 1 B5 Viri 10-25
17-25

0-2
 10.00Sijat 10-14 A4 Kisko C4 Itä 1 25-2325-19 2-0
 11.00Sijat 10-14 C4 Itä 1 B4 Juju 10-2515-25 0-2
 12.00Sijat 10-14 B4 Juju A4 Kisko 25-918-2519-172-1
 13.00Sijat 10-14 B5 Viri A4 Kisko 25-1422-2515-122-1
 14.00Sijat 10-14 A5 Leenat C4 Itä 1 25-2325-22 2-0
          
 Su 15.9kenttä 11 Studentia   erä 1erä 2erä 3Tulos
 9.00Sijat 10-14 A5 Leenat B4 Juju 10-2512-25 0-2
 10.00Sijat 10-14 A5 Leenat B5 Viri  25-2219-2516-142-1
 11.00Ott.2 B1  Siti-Team C2 Tsemppi  25-2119-2514-161-2
 12.00Sijat 1-3 Exaletti Tsemppi  25-1225-15 2-0
 13.00Sijat 1-3 Tsemppi Nice Team  24-2620-25 0-2
 14.00Sijat 1-3 Nice Team Exaletti  25-1822-25 15-6 2-1
          
 Su 15.9kenttä 12 Studentia   erä 1erä 2erä 3Tulos
 10.00Ott 1 A1 Exaletti B2 PeTy 25-1327-25 2-0
 11.00Ott 3 C1 NiceTeam A2 LievKisa 25-2025-6 2-0
 12.00Sijat 4-6 PeTy LievKisa 19-2518-25 0-2
 13.00Sijat 4-6 LievKisa Siti-Team  22-2517-25 0-2
 14.00Sijat 4-6 Siti-Team PeTy  25-2225-21 2-0
          
 Su 15.9.kenttä 19 Teku
   erä 1erä 2erä 3Tulos
 10.00Sijat 7-9 A3 Luomu B3 Tähdet 16-2525-1811-151-2
 11.00Sijat 7-9 B3 Tähdet C3 Emännät  25-2122-2512-151-2
 12.00Sijat 7-9 C3 Emännät A3 Luomu  25-1525-17 2-0
          
  Lopputulokset       
 1Nice Team       
 2Exaletti        
 3Tsemppi       
 4Siti-Team       
 5LievKisa       
 6PeTy       
 7    Emännät       
 8    Tähdet       
 9    Luomu       
 10Juju       
 11 Viri       
 12 Leenat       
 13 Kisko       
 14 Itä 1       

 

          
 Otteluohjelma Naiset C 2013     
 Kuopio Halli, Neulamäki ja Rajala       
          
  Lohko A Lohko BLohko C   
  Kajaanin Kuohu Siti-Team 2Vehniän Wartti   
  Pyhäselän Urheilijat Nurmeksen SepotKaavin Kaiku   
  Varpaisjärven Vire Kiuruveden LuoWo2Jumbot    
  Kuopion Vipinä Kappelin PimutKuhmon Kiva-Lentis 2  
          
  Lohko D Lohko ELohko F   
  Nurse Joen Julu 2Kuhmon Kiva-Lentis 1  
  Joku Ottaa HuKi JyväskyläVarpusparvi   
  Suonenjoen Vasama Itä 2Nurmon Jymy   
  KK-Kimulit Varkauden NMKY     
          
 La 14.9koti-vieraserä 1erä 2erä3TulosLohkon A järjestys
  Lohko A, K3 Kuopio Halli      
 10.00Vire Vipinä 20-25 25-18 10-15 1-2 1  Kuohu
 11.00Kuohu PyU 25-12 25-8  2-0 2  Vipinä
 12.00PyU Vire 8-25 19-25  0-2 3  Vire
 13.00Vipinä Kuohu16-25 22-25  0-2 4  PyU
 14.00Vire Kuohu19-25 12-25  0-2 
 15.00Vipinä PyU 25-12 22-25 15-11 2-1 
 16.00Ott 1. LA1  Kuohu LB2   Pimut 25-16 25-19  2-0 
 17.00Ott 3 LB1   Luomu 2 LA2   Vipinä 25-19 25-12  2-0 
          
  Lohko B, K4 Kuopio Halli erä 1erä 2erä3TulosLohkon B järjestys
 10.00Pimut Siti-Team2 25-18 25-12  2-0 1  Luomu 2
 11.00Luomu2 Sepot 25-20 25-13  2-0 2  Pimut
 12.00Siti-Team2 Luomu2 8-25 23-25  0-2 3  Sepot
 13.00Sepot Pimut 26-28 18-25  0-2 4  Siti-Team 2
 14.00Luomu2 Pimut 25-15 25-16  2-0 
 15.00Sepot Siti-Team2 25-22 25-20  2-0 
 16.00Ott. 7 LA3  Vire LB3  Sepot 24-26 20-25  0-2 
          
  Lohko C, K13 Neulamäki erä 1erä 2erä3TulosLohkon C järjestys
 10.00Kaiku Jumbot25-16 25-23 2-01  -Wartti
 11.00Wartti Kiva-Lentis 225-6 25-10 2-0 2  Kaiku
 12.00Kiva-Lentis2 Kaku18-25 12-25 0-2 3  Jumbot
 13.00Jumbot Wartti 10-25  9-25 0-2 4  Kiva-Lentis 2
 14.00Kaiku Wartti 11-25 16-25 0-2 
 15.00Jumbot Kiva-Lentis 2 20-25 25-18 18-162-1 
 16.00Ott 2 LC1 Wartti LD2 Vasama 28-26 25-23 2-0 
 17.00Ott. 4 LD1 Joku Ottaa LC2 Kaiku 25-18 25-8 2-0 
          
  Lohko D, K14 Neulamäki erä 1erä 2erä3TulosLohkon D järjestys
 10.00Vasama Nurse15-25 25-12 15-62-1 1  Joku Ottaa
 11.00Joku Ottaa KK-kimulit 25-9 25-7 2-0 2  Vasama
 12.00KK-Kimulit Vasama 14-25 10-25 0-2 3  Nurse
 13.00Nurse Joku Ottaa 20-25 21-25 0-2 4  KK-Kimulit
 14.00Vasama Joku Ottaa 22-25 23-25 0-2 
 15.00Nurse KK-kimulit 25-9 25-4 2-0 
 16.00Ott.6 LF1 Jymy LE2 Juju 2 20-25 17-25 0-2 
 17.00Ott. 8 LE3 VaNMKY Lf3 Varpusparvi 25-21 22-25 15-171-2 
          
  Lohko E, kenttä 15 Neulamäkierä 1erä 2erä3TulosLohkon E järjestys
 10.00Juju 2 Itä 2 25-825-11  2-0 1  Huki
 11.00Itä 2 HuKi 9-2512-25  0-2 2  Juju 2
 12.00VaNMKY Juju 2 10-25 20-25  0-2 3  VaNMKY
 13.00HuKi VaNMKY 27-25 25-12  2-0 4  Itä 2
 14.00Juju 2 HuKi 25-13 22-25 12-15 1-2 
 15.00Itä 2 VaNMKY 13-25 25-18 17-19 1-2 
 16.00Ott. 5 LE1 Huki LF2 Kiva-Lentis 1 25-10 25-8  2-0 
 17.00Ott.9 LC3 Jumbot LD3 Nurse 14-25 13-25  0-2 
          
  Lohko F, K16 Rajala  erä 1erä 2erä3TulosLohkon F järjestys
 10.00Kiva-Lentis 1 Varpusjärvi25-15 20-25 25-14 2-11  Jymy
 11.30Varpusparvi NJ14-25 16-25 21-25 0-3 2  Kiva_lentis 1
 13.00NJ Kiva-Lentis 125-10 27-25 25-7 3-0 3  Varpusparvi
          
 su 15.9Kenttä 1, Kuopio Halli erä 1erä 2erä3Tulos 
 9.00Ott 12 Häv.Ott 1 Pimut Häv. O2 Vasama14-2525-1714-161-2 
 10.00Ott.15 Voitt.Ott 1 Kuohu Voitt. O2 Wartti14-2517-25 0-2 
 11.00Sijat 10-12 Pimut Häv. O13 Kivalentis 125-2025-23 2-0 
 12.00Sijat 10-12 KivaLentis1 Häv. Ott 14 Kaiku25-1925-22 2-0 
 13.00Sijat 10-12 Kaiku Häv. Ott 12 Pimut18-2525-183-151-2 
          
  Kenttä 2, Kuopio Halli erä 1erä 2erä3Tulos 
 9.00Ott. 13 Häv. Ott 3 Vipinä Häv. O5 Kiva-Lentis 125-1825-9 2-0 
 10.00Ott 16. Voitt. O3 Luomu2 Voitt.O5 Huki 25-1721-2516-142-1 
 11.00Sijat 7-9 Vasama Vipinä 25-1423-2515-122-1 
 12.00Sijat 7-9 Vipinä Jymy 18-2517-25 0-2 
 13.00Sijat 7-9 Jymy Vasama 25-1525-22 2-0 
          
  Kenttä 3, Kuopio Halli erä 1erä 2erä3Tulos 
 9.00Ott. 14 Häv. O4 Kaiku Häv. O6 Jymy 11-2519-25 0-2 
 10.00Ott. 17 Voitt.O4 JokuOtta Voitt. O6 Juju 2 15-2515-25 0-2 
 11.00Sijat 4-6 Kuohu HuKi 17-25 17-25 0-2 
 12.00Sijat 1-3 Wartti Luomu 2 19-25 25-1415-122-1 
 13.00Sijat 1-3 Luomu 2 Juju 2 25-2118-2510-151-2 
 14.00Sijat 1-3 Juju 2 Wartti 25-2714-25 0-2 
          
  Kenttä 4, Kuopio Halli erä 1erä 2erä3Tulos 
 9.00Ott. 10 LC4 Kiva-Lenti2 LD4 KK-Kimulit11-2525-27  0-2 
 10.00Sijat 19-21 LE4 Itä 2 KK-Kimulit 25-2025-19  2-0 
 11.00Sijat 19-21 Itä 2 PyU 25-1116-2515-11 2-1 
 12.00Sijat 19-21 KK-KimulitPyU 18-2521-25  0-2 
 13.00Sijat 4-6 Huki Joku Ottaa 22-2525-815-12 2-1 
 14.00Sijat 4-6 Joku Ottaa Kuohu19-2525-1215-9 2-1 
          
          
  Kenttä 17 Teku  erä 1erä 2erä3Tulos 
 9.00Ott. 11 LA4 PyU LB4 Sititeam 2 25-2025-23 2-0 
 10.00Sijat 13-15 Sepot Varpusparvi 22-2525-1015-102-1 
 11.00Sijat 13-15 Varpusparvi Nurse 16-2525-23 4-151-2 
 12.00Sijat 13-15 NurseSepot 25-2127-25 2-0 
          
  Kenttä 18 Teku  erä 1erä 2erä3Tulos 
 9.00Sijat 16-18 Vire VaNMKY14-2525-2015-132-1 
 10.00Sijat 16-18 VaNMKY Jumbot25-825-8 2-0 
 11.00Sijat 16-18 Jumbot Vire20-2525-1915-122-1 
 12.00Sijat 22-23 Kivalentis 2 Sititeam 214-2516-25 0-2 
          
 Lopputulokset:       
 1Wartti       
 2JuJu 2       
 3Luomu 2       
 4HuKi       
 5Joku Ottaa       
 6Kuohu       
 7Jymy       
 8Vasama       
 9Vipinä       
 10Kappelin Pimut       
 11Kiva-Lentis       
 12Kaiku       
 13Nurse       
 14Sepot       
 15Varpusparvi       
 16VaNMKY       
 17Vire       
 18Jumbot       
 19Itä 2       
 20PyU       
 21KK-Kimulit       
 22Siti-Team 2       
 23Kiva-Lentis 2