Miesten sarjat

Otteluohjelma 2014      
Miehet Liiga        
Kuopio Halli ja Studentia        
          
Joukkueet:        
LEKA Volley Lohko2Alkulohkossa pelataan 4 erää.   
Liiga Särkät Lohko2      
Pärnu VK  Lohko2      
Liiga -Riento Lohko1      
Tallinn Selver Lohko1      
Pielaveden Sampo Lohko1      
          
La 13.9Lohko 1 Kuopio Halli      
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3erä 4Tulos 
12.00Sampo-Riento 25-23 26-28 25-22 26-243-1 
14.30Riento-Tallinn 18-25 14-25 20-25 14-25 0-4 
17.00Tallinn-Sampo 27-25 25-19 17-25 21-25 2-2 
          
 Lohko 2 Studentia      
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3erä 4Tulos 
12.00LEKA-Pärnu 22-25 25-18 25-21 25-17 3-1 
14.30Pärnu-Särkät 25-20 25-15 25-17 25-21 4-0 
17.00Särkät-LEKA 26-28 25-21 26-24 25-20 3-1 
          
          
su 14.9. Kuopio Halli  Sijoitusottelut 3 voittoerän peleinä.  
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3erä 4erä5Tulos
10.00Riento-Särkät 23-25 25-22 25-22 21-25 15-12 3-2
12.30Sampo-Leka 25-15 25-27 30-28 25-20  3-1
15.00Tallinn-Pärnu 25-16 33-31    2-0
          
Lopulliset sijoitukset        
1 Tallinn        
2 Pärnu        
3 Sampo        
4 LEKA Volley        
5 Liiga Riento        
6 Liiga Särkät       .
          

 Otteluohjelma   2014    
 Miehet A        
 Kuopio Halli Taraflex, Parketti, Teku     
          
 Joukkueet:       
  Maaningan Mahti     
  Susiraja Volley     
  Nilsiän Nujakka     
  Mikkelin Passarit     
  Enonkosken Pyrintö     
          
          
 La 13.9Teku       
          
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä 3Tulos 
 10.00EnPy Passarit 25-22 26-24  2-0 
 11.15Susiraja Mahti 21-25 24-26  0-2 
 12.30NiNu EnPy 25-17 25-20  2-0 
 13.45Passarit Susiraja 25-22 18-25 15-11 2-1 
 15.00Mahti EnPy 22-25 25-20 15-12 2-1 
 16.15Susiraja NiNu 25-15 22-25 15-9 2-1 
 17.30Mahti Passarit 30-28 25-18  2-0 
          
          
 La 13.9.Parketti       
 10.00Mahti NiNu 25-16 25-22  2-0 
          
 Su 14.9Teku       
 9.30Passarit NiNu 25-16 25-18  2-0 
          
          
 Su 14.9Taraflex       
 klokoti-vieraserä 1erä 2erä3Tulos 
 9.30EnPy Susiraja 25-21 17-25 15-13 2-1 
 11.00Susiraja NiNu 25-21 22-25 15-12 2-1Sijat 4-5
 12.15Enpy Passarit 24-26 22-25  0-2Ott1, sija 3
 13.45Mahti Passarit 25-20 20-25 11-15 1-2Sijat 1-2
          
 Lopputulokset       
 1. Passarit       
 2 Mahti       
 3 EnPy       
 4 Susiraja       
 5 NiNu       
          
          

Otteluohjelma  2014      
Miehet D        
Kuopio Halli kentät 1, 2, 3 ja 4       
          
Lohko A (K1)Lohko B (K2)Lohko C (K3) Lohko D (K4) 
One More Time RiPyRyysyrantaOriveden PonnistusValkolan Nuorisosseura (VaNs)
Jantterit Kajaanin KuohuVaraslammen PursiseuraHeinisuon Nousu
Team Savo (TS)SalonkileijonatKuopion UrheilijapoppooTesticles 
Kipeät UkkelitSavilahden PalloPalyerit Heinäveden Hyrske
  Vantaan Lentopallo (VanLe)      
          
La 13.9Kenttä 1        
          
klokoti vieras erä 1erä 2 erä3Tulos
10.00OMT RiPy-KipU  25-11 25-11   2-0
11.00TS-Jantterit  11-25 25-22  7-15 1-2
12.00OMT RiPy-TS  25-16 14-25  15-4 2-1
13.00VanLe-SL  25-11 25-18   2-0
14.00KipU-Jantterit  9-25 9-25   0-2
15.00KipU-TS  22-25 25-14  15-11 2-1
16.00Jantterit-OMT RiPy  21-25 16-25   0-2
17.00SavPa-VanLe  17-25 21-25   0-2
          
 Kenttä 2   erä 1erä 2 erä3Tulos
10.00Ryysyranta-SavPa  28-18 25-23   2-0
11.00Kuohu-VanLe  13-25 10-25   0-2
12.00SL-Ryysyranta  9-25 15-25   0-2
13.00SavPa-Kuohu  23-25 25-16  15-9 2-1
14.00Ryysyranta-Kuohu  25-18 25-20   2-0
15.00SL-SavPa  6-25 17-25   0-2
16.00Ryysyranta-VanLe  23-25 21-25   0-2
17.00Kuohu-SL  25-10 25-14   2-0
          
 Kenttä 3   erä 1erä 2 erä3Tulos
10.00Kurpo-VarPu  13-25 25-17  15-9 2-1
11.00OrPo-Palyerit  25-20 25-14   2-0
12.00OrPo-Kurpo  25-13  25-19   2-0
14.00Palyerit-VarPu  22-25 25-12  15-10 2-1
15.00Palyerit-Kurpo  25-19 25-17   2-0
16.00VarPu-OrPo  17-25 12-25   0-2
          
 Kenttä 4   erä 1erä 2 erä3Tulos
10.00VaNS-Hyrske  25-15 25-10   2-0
11.00Testicles-Nousu  25-22 17-25  9-15 1-2
12.00VaNS-Testicles  25-20 25-15   2-0
14.00Hyrske-Nousu  16-25 21-25   0-2
15.00Hyrske-Testicles  13-25 21-25   0-2
16.00Nousu-VaNs  27-25 25-21   2-0
          
          
su 14.9Kenttä 1   erä 1erä 2 erä3Tulos
9.00Ott.9 TS-Kuohu  23-25 14-25   0-2
10.00Ott.1 OMT RiPy-Ryysyranta  25-27 9-25   0-2
11.00Sijat 15-17. TS-SL  25-19 17-25  12-15 1-2
12.00Sijat 15-17. Varpu-SL  25-17 25-12   2-0
13.00Sijat 15-17 TS-Varpu  26-24 20-25  9-15 1-2
14.00Sijat 3-4 VanS-Nousu 23-25  25-17  15-9 2-1
          
 kenttä 2   erä 1erä 2 erä3Tulos
9.00Ott.10 Varpu-Hyrske  21-25 17-25   0-2
10.00Ott.2 Jantterit-VanLe  17-25 10-25   0-2
11.00Sijat 13-14 Kuohu-Hyrske  17-25 25-22  14-16 1-2
12.00Kipeät Ukkelit-Kurpo  17-25 28-26  15-10 2-1
13.00sijat 9-10 SavPa-Testicles  25-21 25-18   2-0
14.00Sijat 1-2 Ryysyranta-VanLe  25-21 25-17   2-0
          
 kenttä 3   erä 1erä 2 erä3Tulos
9.00Ott.11 Kipeät Ukkelit-SavPa  18-25 25-18  8-15 1-2
10.00Ott3. OrPo-VaNS  22-25 20-25   0-2
11.00Ott.5 OMT RiPy-OrPo  17-25 8-25   0-2
12.00Ott.7 Ryysyranta-VanS  25-20 25-16   2-0
13.00Sijat 7-8 OMT RiPy-Palyerit  25-21 25-18   2-0
  -       
 kenttä 4   erä 1erä 2 erä3Tulos
9.00Ott12 KurPo-Testicles  25-14 20-25  9-15 1-2
10.00Ott.4 Palyerit-Nousu  12-25 16-25   0-2
11.00Ott.6 Jantterit-Palyerit  25-22 25-21   2-0
12.00Ott.8 VanLe-Nousu  25-17 25-23   2-0
13.00Sijat 5-6 OrPo-Jantterit  25-22 25-19   2-0
  -       
Lopputulokset:        
1 Ryysyranta        
2 Vantaan Lentopallo        
3 Valkolan NS        
4 Heinisuon Nousu        
5 Oriveden Ponnistus        
6 Jantterit        
7 OMT RiPy        
8 Palyerit        
9 Savilahden Pallo        
10 Testicles        
11 Kipeät Ukkelit        
12 Kuopion Urh. Poppoo        
13 Heinäveden Hyrske        
14 Kajaanin Kuohu        
15 Varpu        
16 Salonki Leijonat        
17Team Savo