Naisten sarjat

Otteluohjelma Naiset A  2014   
Kuopio Hallin taraflex ja Teku      
        
Joukkueet:      
 Puijo Wolley      
 Nice Team      
 Lentopalloseura Etta      
        
        
La 13.9Kuopio Halli, Taraflex     
klokoti-vieraserä 1erä 2erä3     erä 4Tulos
13.00PuWo Etta 22-25 25-22 25-21  25-15 3-1
15.00Etta NiceTeam 21-25 22-25 18-25 0-3
17.00NiceTeam PuWo 23-25 25-22 24-26  20-25   1-3
        
Su 14.9Teku      
11.00Etta NiceTeam19-25  25-19 24-26  25-22 10-15 (2-3)
13.00PuWo Etta 25-17 25-14 25-21 3-0
15.00NiceTeam PuWo 17-25 19-25 20-25 0-3
        
Lopputulokset      
1 PuWo      
2 NiceTeam      
3 Etta      

Otteluohjelma Naiset B 2014      
Pohjantie, Neulamäki        
          
JoukkueetLohko A Lohko  B Lohko C Lohko D  
 Exaletti ZZ Toivala Lievestuoreen Kisa Kiuruveden Luomu-Volley
 Savonlinnan Ajo Outokummun PartioSotkamon Jymy Peräkammarin Tytöt 
 Kempele Lentis Järviseudun pallo Varkauden NMKY Leppävirran Viri 
 Pallistimahalasku vol,2 Paulat Itä 1 Joen Juju  
       Liperi Volley 

La 13.9Pohjantie, lohko A,  kenttä 10      
klokoti-vieras erä 1 erä 2erä 3Tulos
10.00Exaletti Pallistit  25-20  5-25 15-6 2-1
11.00Kempele Ajo  10-25  13-25  0-2
12.00Exaletti Kempele  25-16  25-14  2-0
13.00Pallistit Ajo  15-25  25-22 15-8 2-1
14.00LuoWo 1 Juju  22-25  25-14 11-15 1-2
15.00Ajo Exaletti  15-25  19-25  0-2
16.00Kempele Pallistit  16-25  8-25  0-2
          
 Lohko A järjestys        
LA1 Exaletti        
LA2 Pallistit        
LA3 Ajo        
LA4 Kempele        
          
La 13.9Pohjantie, lohko B, kenttä 11 erä 1 Erä 2Erä 3Tulos
10.00Juju LiVo  24-26  26-24 15-6 2-1
11.00ZZ Toivala JSP  21-25  25-12 10-15 1-2
12.00Partio Paulat  25-22  25-21  2-0
13.00ZZ Toivala Partio  15-25  25-15 7-15 1-2
14.00JSP Paulat  12-25  22-25  0-2
15.00Paulat ZZ Toivala  24-26  20-25  0-2
16.00Partio  JSP  24-26  18-25  0-2
          
 Lohko B järjestys        
LB1 Partio (4) +6        
LB2 JSP (4) -11        
LB3 ZZ Toivola (2) 0        
LB4 Paulat (2) -2        
          
la 13.9Pohjantie, lohko D, kenttä 12 erä 1 erä 2erä 3Tulos
10.00LuoWo 1 Viri  18-25  25-20 7-15 1-2
11.00PeTy LuoWo 1  14-25  25-21 8-15 1-2
12.00Viri Juju  25-21  23-25 15-7 2-1
13.00LiVo Pety  22-25  20-25  0-2
14.00PeTy Viri  19-25  22-25  0-2
15.00LuoWo 1 Livo  23-25  21-25  0-2
16.00Juju PeTy  25-13  25-14  2-0
17.00Viri LiVo  27-25  20-25 15-11 2-1
          
 Lohko D järjestys        
LD1Viri        
LD2Juju         
LD3LiVo (4-6) -2        
LD4Luowo (4-7) -3
 
        
LD5  PeTy (3-6) -3        
          
la 13.9Neulamäki, lohko C, kenttä 13 erä 1 erä 2erä 3Tulos
11.00VaNMKY Itä1  25-18  25-17  2-0
12.00LievKi SoJy  25-15  25-21  2-0
13.00VaNMKY LievKi  25-23  25-12  2-0
14.00Itä1 SoJy  22-25  20-25  0-2
15.00SoJy VaNMKY  25-13  25-21  2-0
16.00LievKi Itä1  25-12  25-11  2-0
          
Lohko C järjestys        
LC1 LievKi (4) +26        
LC2 VaNMKY (4) +14        
LC3 SoJy  (4)+10        
LC4 Itä1
 
        
          
          
          
          
Su 14.9Pohjantie, kenttä 10    erä1  erä2 erä 3 tulos
9.00Ott. 1 Exaletti JSP  25-16 25-9  2-0
10.00Ott. 3. LievKi Juju  25-21  25-15  2-0
11.00Ott. 7 JSP JuJu  25-22  25-17  2-0
12.00Ott.9 Exaletti LievKi  25-16  25-18  2-0
13.00Sijat 7-8, JuJu VaNMKY  26-24  21-25 15-7 2-1
14.00Sijat 1-2, Exaletti Viri  25-14  25-13  2-0
          
Su 14.9Pohjantie, kenttä 11   erä 1 erä 2Erä 3tulos
9.00Ott. 2 Pallistit Partio  25-22  23-25 15-11 2-1
10.00Ott. 4 Viri VaNMKY  25-20  25-20  2-0
11.00Ott.8 Partio VaNMKY  25-10  25-20  2-0
12.00Ott.10 Pallistit Viri  25-18  24-26 11-15 1-2
13.00Sijat 5-6 JSP Partio  22-25  20-25  0-2
          
Su 14.9Pohjantie, kenttä 12   erä 1 erä 2Erä 3tulos
9.00Ott.5 Ajo ZZ Toivala  22-25  25-12 15-8 2-1
10.00Ott.6 SoJy LiVo  14-25  25-23 15-11 2-1
11.00Sijat 11-12 ZZ-Toivala LiVo  25-20  25-18  2-0
12.00Sijat 9-10 Ajo SoJy  25-14  25-17  2-0
13.00Sijat 3-4 LievKi Pallistit  25-17  25-21  2-0
          
Su 14.9.Neulamäki, kenttä 13 (sijat 13-17) erä 1 erä 2Erä 3tulos
9.00Ott.11 Kempele Paulat  12-25  9-25  0-2
10.00Ott. 12 Itä1 LuoWo1  19-25  7-25  0-2
11.00sijat 15-17 Kempele PeTy  18-25  19-25  0-2
12.00Sijat 15-17 Itä1 Kempele  26-24  11-25 15-7 2-1
13.00Sijat 13-14 Paulat LuoWo1  25-23  24-26 15-7 2-1
14.00Sijat 15-17 Itä1 PeTy  10-25  25-23 10-15 1-2
          
 Lopputulokset        
1 Exaletti        
2 Leppävirran Viri        
3 Lievestuoreen Kisa        
4 Pallistit        
5 Outokummun Partio        
6 Järviseudun Pallo        
7 Joen Juju        
8 VarkaudenNMKY        
9 Savonlinnan Ajo        
10 Sotkamon Jymy        
11 ZZ Toivala        
12 Liperi Volley        
13 Paulat        
14 Luomu Wolley1        
15 Peräkammarin Tytöt        
16 Itä1        
17 Kempele        
          

Otteluohjelma Naiset C 2014     
Kuopio Halli K5 ja K6 ja Neulamäki 14 ja 15     
         
 Lohko A Lohko BLohko C   
 Niuvan Urheiluseura Siti-TeamVehniän Wartti   
 Kuopion Vipinä Kaavin KaikuVarkauden NMKY  
 MeLu Leenat KajaaniHuikeet Kissat (HuKi)  
 Itä 2 SähläritKK-Kimulit   
         
 Lohko D       
 Pielaveden Sampo       
 Kiuruveden LuomuVolley 2     
 Kuhmon Kiva-Lentis       
 Pyhäselän Urheilijat       
         
La 13.9.koti-vieraserä 1erä 2erä3TulosLohkon A järjestys
 Lohko A, K5 Kuopio Halli      
10.00Nurse Vipinä 25-23 25-19  2-0 1. MeLu
11.00MeLu Itä2 25-7 25-19  2-0 2. Nurse
12.00Nurse MeLu 22-25 16-25  0-2 3. Itä2
13.00Vipinä Itä2 25-19 24-26 14-16 1-2 4. Vipinä
14.00Itä2 Nurse 22-25 19-25  0-2 
15.00MeLu Vipinä 25-20 20-25 15-5 2-1 
         
 Lohko B, K6 Kuopio Halli erä 1erä 2erä3TulosLohkon B järjestys
10.00Siti-Team  Kaiku 25-17 20-25 15-7 2-1 1. Leenat
11.00Leenat Sählärit 23-25 25-9 15-9 2-1 2. SiTiTeam
12.00Siti-Team  Leenat 21-25 23-25  0-2 3. Sählärit
13.00Kaiku Sählärit 21-25 18-25  0-2 4. Kaiku
14.00Sählärit Siti-Team 25-22 23-25 10-15 1-2 
15.00Leenat Kaiku 25-11 25-13  2-0 
         
 Lohko C, K14 Neulamäki erä 1erä 2erä3TulosLohkon C järjestys
10.00Wartti VaNMKY B/C 25-7 25-6  2-0 1. Wartti
11.00HuKi KK-Kimulit 25-9 25-9  2-0 2. HuKi
12.00Wartti HuKi 25-23 22-25 15-8 2-1 3. KK Kimulit
13.00VaNMKY B/C KK-Kimulit 25-16 30-32 15-17 1-2 4. VaNMKY B/C
14.00KK-Kimulit Wartti 16-25 10-25  0-2 
15.00HuKi VaNMKY B/C 25-10 25-5  2-0 
         
 Lohko D, K15 Neulamäki erä 1erä 2erä3TulosLohkon D järjestys
10.00Sampo LuoWo 2 12-25 20-25  0-2 1. LuoWo
11.00KuKiLe PyU 8-25 17-25  0-2 2. Sampo
12.00Sampo KuKiLe 25-13 25-14  2-0 3. PyU
13.00LuoWo2 PyU 25-13 25-9  2-0 4. KuKiLe
14.00PyU Sampo 13-25 14-25  0-2 
15.00KuKiLe LuoWo 2 9-25 9-25  0-2 
         
         
Su 14.9.Kenttä 5, Kuopio Halli, sijat 1-8erä 1erä 2erä3Tulos 
9.00A1 Melu B2 SiTi Team 25-9 25-12  2-0Ottelu 1
10.00C1 Wartti D2 Sampo 25-19 26-24  2-0Ottelu 3
11.00SiTi-Team Sampo 15-25 9-25  0-2Ottelu 5
12.00Melu Vartti 25-19 25-15  2-0Ottelu 7
13.00SiTi-Team Leenat 27-25 25-20  2-0Sijat 7-8
14.00Wartti Nurse 15-25 25-23 15-11 2-1Sijat 3-4
         
 Kenttä 6, Kuopio Halli erä 1erä 2erä3Tulos 
9.00A2 Nurse B1 Leenat 25-13 25-14  2-0Ottelu 2
10.00C2 HuKi D1 Luowo 2 17-25 21-25  0-2Ottelu 4
11.00Leenat HuKi 18-25 16-25  0-2Ottelu 6
12.00Nurse Luowo2 11-25 25-21 8-15 1-2Ottelu 8
13.00Sampo HuKi 25-19 22-25 16-14 2-1Sijat 5-6
14.00Melu LuoWo2 13-25 22-25  0-2Sijat 1-2
         
 Kenttä 14, Neulamäki, sijat 9-16erä 1erä 2erä3Tulos 
9.00A3 Itä2 B4 Kaiku 18-25 25-15 7-15 1-2Ottelu 9
10.00C3 KK Kimulit D4 KuKiLe 25-11 25-16  2-0Ottelu 11
11.00Itä2 KuKiLe 25-17 25-8  2-0Ottelu 13
12.00Kaiku KK-Kimulit 18-25 25-17 12-15 1-2Ottelu 15
13.00KuKiLe PyU 16-25 21-25  0-2Sijat 15-16
14.00Kaiku VaNMKY 17-25 13-25  0-2Sijat 11-12
         
         
 Kenttä 15, Neulamäki erä 1erä 2erä3Tulos 
9.00A4 Vipinä B3 Sählärit 18-25 17-25  0-2Ott. 10
10.00C4 VaNMKY D3 PyU 27-25 25-23  2-0Ott. 12
11.00Vipinä PyU 23-25 25-11 15-11 2-1Ott. 14
12.00Sählärit Va NMKY 25-19 19-25 15-7 2-1Ott. 16
13.00Itä2 Vipinä 18-25 25-22 13-15 1-2Sijat 13-14
14.00KK-Kimulit Sählärit 18-25 18-25  0-2Sijat 9-10
         
         
Lopputulokset:       
1 Luomu Wolley 2       
2 MeLu       
3 Vehniän Vartti       
4 Nurse       
5 Pielaveden Sampo       
6 Huikeet Kissat, JKL       
7 Siti-Team       
8 Leenat       
9 Sählärit       
10 KK Kimulit       
11 VaNMKY       
12 Kaavin Kaiku       
13 Kuopion Vipinä       
14 Itä2       
15 Pyhäselän Urheilijat       
16 Kuhmon  KivaLentis