Miesten sarjat

 

Savon Sanomat Syysturnaus 2015 tulokset  
 
Miehet Liigasarja       
Lauantai 12.9.2015       
Parketti   Tulos1. erä2. erä3. erä  
13:00Sampo -SurVo  3-028-2625-2125-21  
15:00SurVo-Hurrikaani  0-324-2620-2514-25  
17:00Hurrikaani-Sampo  1-225-1615-2520-25  
          
Studentia  Tulos1. erä2. erä3. erä  
14:00LEKA-Riento 2-125-2324-2625-23  
16:00Riento-Lakkapää 3-029-2725-1826-24  
18:00Lakkapää-LEKA 1-223-2525-2119-25  
          
Sunnuntai 13.9.2015       
Parketti   Tulos1. erä2. erä3. erä4. erä5. erä
10:00SurVo-Lakkapää  LA3 - LB3  0-317-2524-2615-25  
12:00Hurrikaani-Riento  LA2 - LB2 3-122-2525-1626-2425-18 
14:00Sampo-LEKA  LA1 - LB1 3-125-2025-2316-2525-19 
          
 SIJOITUS        
1.Pielaveden Sampo        
2.LEKA        
3.Hurrikaani Loimaa        
4.Joensuun Riento        
5.Team Lakkapää        
6.Susiraja Volley        
          
          
Miehet A-sarja       
Lauantai 12.9.2015       
          
Parketti   Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00Mahti-Enpy  2-122-2525-1715-12  
11:15PUM-VanLe  0-223-2513-25   
          
Taraflex   Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00KoLe-57 -NiNu  2-117-2525-2015-9  
11:15Mahti-KoLe-57  2-125-824-2615-13  
          
Teku   Tulos1. erä2. erä3. erä  
12:30EnPy-NiNu   2-025-1725-18   
13:45PUM-Mahti   0-217-2513-25   
15:00VanLe-EnPy   0-216-2525-27   
16:15PUM-Kole-57   0-218-2518-25   
17:30NiNu-VanLe   2-025-2225-23   
          
Sunnuntai 13.9.2015       
Taraflex   Tulos1. erä2. erä3. erä  
9:30EnPy-Kole-57 2-025-2025-21   
13:30Mahti-NiNu 2-025-1225-18   
          
Teku   Tulos1. erä2. erä3. erä  
9:30Mahti-VanLe 2-125-1721-2515-10  
10:45NiNu-PUM 2-025-1925-20   
12:00VanLe-KoLe-57 0-217-2521-25   
13:15PUM-EnPy 0-221-2513-25   
          
 SIJOITUS        
1.Maaningan Mahti        
2.Enonkosken Pyrintö        
3.Kouvolan Lentopalloilijat -57        
4.Nilsiän Nujakka        
5.Vantaan Lentopallo        
6.Team PUM        
          
          
Miehet B-sarja       
Lauantai 12.9.2015       
Studentia  Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00Sampo-PuWo  MB 2-121-2525-2015-13  
11:00PuWo-OrPo 2-025-2225-15   
12:00AitRi-Sampo 2-124-2625-2315-13  
          
Neulamäki  Tulos1. erä2. erä3. erä  
14:00OrPo-AitRi 1-222-2525-2210-15  
15:00OrPo-Sampo 2-025-1725-18   
16:00PuWo-AitRi 0-220-2518-25   
          
Sunnuntai 13.9.2015       
Studentia  Tulos1. erä2. erä3. erä  
9:00PuWo-Orpo  L2 - L3   2-025-1425-17   
10:00AitRi-Sampo  L1 -L4  1-225-2121-2512-15  
11:00OrPo-AitRi  HO 1-HO2 1-225-2021-257-15  
12:00PuWo-Sampo  VO 1- VO 2 2-025-2125-19   
          
 SIJOITUS        
1.Puijo Wolley        
2.Pielaveden Sampo        
3.Aitolahden Riento        
4.Oriveden Ponnistus        
          
          
Miehet D-sarja       
Lauantai 12.9.2015       
Kuopiohalli        
Kenttä 4   Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00VarPu-SiiLe  0-216-2522-25   
11:00Hyrske-Mäyrät  0-29-2511-25   
12:00VanLe-VarPu  2-025-1525-15   
13:00SiiLe-Hyrske  2-030-2825-20   
14:00Mäyrät-VarPu  2-025-1925-23   
15:00SiiLe-VanLe  0-218-2513-25   
16:00VanLe-Mäyrät  2-025-1325-22   
17:00VarPu-Hyrske  1-218-2525-1811-15  
18:00Hyrske-VanLe  0-213-2522-25   
          
Kenttä 5   Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00Kurpo-TS   0-218-2519-25   
11:00Mupsp-VaNS  1-223-2525-219-15  
12:00KajKuohu-Kurpo  2-121-2525-1615-12  
13:00TS-Mupsp  0-211-2517-25   
14:00VaNS-Kurpo  2-025-1825-16   
15:00TS-KajKuohu  0-220-2517-25   
16:00Kurpo-Mupsp  2-125-2116-2515-12  
17:00KajKuohu-VaNs  0-211-2514-25   
18:00VaNS-TS   2-025-1025-21   
          
Kenttä 6   Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00SalPa-TSP  0-311-2513-2513-25  
11:15TeRi-Viesti2  1-225-2127-2921-25  
12:30TSP-TeRi   1-215-2525-2216-25  
13:45Viesti2-SalPa  2-115-2525-2216-25  
15:00TSP-Viesti2  0-311-2518-2518-25  
16:15SalPa-TeRi  2-125-2320-2525-21  
17:30Mäyrät-SiiLe  2-125-2323-2515-10  
18:30Mupsp-KajKuohu  2-025-2025-13   
          
Sunnuntai 13.9.2015       
Kenttä 4   Tulos1. erä2. erä3. erä  
9:00SalPa- Kurpo  C4-B5  2-121-2525-2015-10  
10:00Hyrske-SalPa  A4-C4  1-213-2525-2312-15  
11:00TS-Hyrske  B4-A4  2-125-2213-2515-12  
12:00SalPa-TS  C4-B4  2-027-2525-22   
13:00Kurpo-Hyrske  B5-A4  1-222-2525-1514-16  
          
Kenttä 5   Tulos1. erä2. erä3. erä  
9:00VarPu-TS  A5-B4  2-025-1925-19   
10:00VarPu-Kurpo  A5-B5  2-121-2526-2415-12  
11:00VaNS-TeRi  Ott. 2 B1-C2 0-220-2521-25   
12:00Vanle-Teri  VO1-VO2  2-025-2225-8   
13:00Teri-Viesti 2  VO2-VO3  0-28-2515-25   
14:00Viesti 2-Vanle  VO3-VO1  2-025-2225-18   
          
Kenttä 6   Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00VanLe-Mupsp  A1-B2  2-025-2225-11   
11:00Viesti 2-Mäyrät  C1-A2  2-025-1425-20   
12:00Mupsp-Mäyrät  HO1-HO3  2-025-1225-15   
13:00Mäyrät-Vans  HO3-HO2  1-225-2320-2512-15  
14:00Vans-Mupsp  HO2-HO1  2-125-2225-2715-11  
          
Kenttä 7   Tulos1. erä2. erä3. erä  
10:00SiiLe-KajKuohu  A3-B3  2-025-1926-24   
11:00KajKuohu-TSP  B3-C3  1-220-2525-228-15  
12:00TSP-SiiLe  C3-A3  0-221-2519-25   
13:00VarPu-SalPa  A5-C4  2-025-1530-28   
          
 SIJOITUS        
1.Salon Viesti 2        
2.Vantaan Lentopallo        
3.Teuvan Rivakka        
4.Valkolan Nuorisoseura        
5.Mupsin pallolaiset        
6.Mäyräkoirat        
7.Siilinjärven Lentopallo        
8.Team Sipsipohkeet        
9.Kajaanin Kuohu        
10.Varaslammin Pursiseura        
11.Savilahden Pallo        
12.Heinäveden Hyrske        
13.Team Savo        
14.Kuopion Urheilijapoppoo