Naiset

Savon Sanomat Syysturnaus 2018

 

 

Naiset  A-sarja        
          
Kuopiohalli Taraflex ja Pohjantie K12      
          
Lauantai  08.09.2018        
          
Puijo Wolley 0 2 0 0  5.     
Joen Juju  2 2 0 0+21 3.     
Karelian Hurmos 2 0 2 2  1.     
JyväsLentis  0 2 2 0  4.     
Turun Toverit 0 0 2 2+22 2.     
          
Taraflex    TULOS    
10.00JuJu-PuWo 2-025-23,25-5   
11.00TuTu-JuJu 1-225-20,17-25,12-15   
12.00PuWo-Jyväslentis2-025-16,25-16   
13.00Hurmos-TuTo 2-125-18,22-25,15-13   
14.00JuJu-Jyväslentis1-228-30,25-18,11-15   
15.00TuTo-PuWo 2-025-20,25-14   
16.00Hurmos-JuJu 2-125-20,24-26,15-10   
17.00Jyväslentis-TuTo 1-225-20,7-25,10-15   
18.00PuWo-Hurmos 1-220-25,25-18,4-15   
          
Pohjantie K12   TULOS    
*10.00Jyväslentis-Hurmos 2-125-19,17-25,15-10   
          
Ottelut pelataan kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa    
ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.    
          
Naiset B-sarja Neulamäki     
          
K 13  K 14  K 15   
Lohko A               Lohko B  Lohko C   
Savonlinnan Ajo11.PuijoWolley N2 - 2   8.Puijo Wolley N2-1     6.  
Pieksämäen Tsemppi 5.Leppävirran Viri   7.Mykyt   3.  
Kuhmon Kiva-Lentis 9.Outokummun Partio         10.Mikkelin Passarit       1.  
Joen Juju 2  14.Karelian Hurmos 2       13.Oulun Kisko A-tytöt 12. 
VaLePa  2.Zutturat    4.    
          
Lauantai 08.09.2018        
Lohko A K 13   TULOS    
10.00Ajo-Tsemppi 0-221-25,14-25   
11.00Kiva-JuJu 2 2-118-25,25-23,15-13   
12.00VaLePa-Ajo 2-026-24,25-18   
13.00Tsemppi-Kiva 2-025-23,25-12   
14.00JuJu 2-Ajo 0-219-25,20-25   
15.00Tsemppi-VaLePa 0-217-25,25-27   
16.00VaLePa-JuJu 2 2-025-19,25-12   
17.00Ajo-Kiva 0-222-25,23-25   
17.30JuJu 2-Tsemppi (K9)0-217-25,20-25   
18.00Kiva-VaLePa 0-212-25,20-25   
          
Lohko B K 14   TULOS    
10.00PuWo N2 2-Viri  2-025-12,25-16   
11.00Partio  -Hurmos 2 2-025-20,25-18   
12.00Zutturat -PuWo N2 2 0-220-25,21-25   
13.00Viri  -Partio  2-025-17,25-21   
14.00Hurmos 2 -PuWo N2 2 1-216-25,25-16,14-15   
15.00Viri  -Zutturat  1-225-17,16-25,14-16   
16.00PuWo N2 2 -Partio  1-225-17,16-25,8-15   
17.00Zutturat  -Hurmos 2 2-025-12,25-21   
18.00Hurmos 2  -Viri  0-221-25,14-25   
18.30Partio  -Zutturat (K9) 1-221-25,25-17,11-15   
          
Lohkoissa A ja B pelataan ottelut kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa 
 ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.    
          
Lohko C K 15   TULOS    
10.00PuWo N2 1-Mykyt  0-318-25,23-25,18-25   
11.15Passarit-Kisko  3-025-14,25-13,25-16   
12.30Mykyt-Passarit  2-125-27,23-25,26-24   
13.45Kisko-PuWo N2 1 1-224-26,25-21,20-25   
15.00Mykyt-Kisko  3-025-21,25-17,25-9   
16.15PuWo N2 1-Passarit  1-215-25,23-25,25-23   
          
Lohkossa C  pelataan kolme erää 25 pisteeseen vähintään kahden pisteen erolla ilman pistekattoa.
Kolmen joukkueen ollessa tasapisteissä ratkaisee sijoituksen ensin eräerotus   
ja seuraavaksi eräpiste-erotus.         
Kahden joukkueen päätyessä tasapisteisiin ratkaisee loppusijoituksen keskinäinen ottelu.  
          
Sunnuntai 09.09.2018        
          
Neulamäki         
K13        TULOS    
09.00Kisko-Hurmos 2 Sijat 10-14   2-125-14,21-25,16-14   
10.00Ajo-Kisko Sijat 10-14   2-026-24,25-21   
11.00Partio-Ajo Sijat 10-14   2-125-23,14-25,15-10   
12.00Kisko-Partio Sijat 10-14   0-218-25,25-27   
13.00JuJu 2-Kisko Sijat 10-14   1-225-21,22-25,13-15   
14.00Hurmos 2-Ajo Sijat 10-14   0-218-25,22-25    
          
 K14    TULOS    
09.00JuJu 2-Partio Sijat 10-14   0-218-25,21-25   
10.00PuWo N2 1-Passarit Ott.2   0-220-25,24-26   
11.00JuJu 2-Hurmos 2 Sijat 10-14   0-217-25,14-25   
12.00VaLePa-Passarit Sijat 1-3   0-220-25,13-25   
13.00Passarit-Mykyt Sijat 1-3   2-123-25,25-22,15-12   
14.00Mykyt-VaLePa Sijat 1-3   0-218-25,17-25   
          
K15    TULOS    
10.00VaLePa-Zutturat Ott.1   2-025-14,25-18   
11.00Mykyt-Tsemppi Ott.3   2-119-25,25-20,15-10   
12.00Zutturat-Tsemppi Sijat 4-6   2-025-17,25-18   
13.00Tsemppi-PuWo N2 Sijat 4-6   2-027-25,25-14   
14.00PuWo N2-Zutturat Sijat 4-6   0-219-25,15-25   
          
K12 Pohjantie        
10.00Kiva-Viri Sijat 7-90-219-25,16-25   
11.00Viri-PuWo N2 2 Sijat 7-92-025-23,25-15   
12.00PuWo N2 2-Kiva Sijat 7-92-125-21,24-26,15-13   
          
Sunnuntain ottelut pelataan kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa   
ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.    
Sijojen 10-14 sarjan lopullisessa taulukossa huomioidaan lauantain lohkoista tulokset   
otteluista A4-A5 ja B4-B5.        
          
Naiset  C-sarja        
          
Kuopiohalli         
          
Lohko  A    K7 Lohko B   K8  Lohko C  K9 
Tiput  1.Äänekosken Urheilijat      2. Kaavin Kaiku 1 8.
Kaavin Kaiku 2 (Kaiku 2)10.Kirahvit  7. KuKaVie  11.
Kappelin Pimut (KP) 5.Kajaanin Kuohu B-tytöt  12. Varkauden NMKY             6.
Bombbeballe  9.ZZ   4. Hilimat   3.
          
Lauantai 08.09.2018        
Lohko  A    K7   TULOS    
10.00Tiput-Kaiku 2 2-025-9,25-9   
11.00KP-Bomppeballe2-025-19,25-20   
12.00Kaiku 2-KP 0-213-25,22-25   
13.00Bomppepalle-Tiput 0-219-25,21-25   
14.00Kaiku 2-Bomppeballe0-213-25,17-25   
15.00Tiput-KP 2-025-21,25-15   
16.00Bombbeballe-Kuohu Ott.12-025-5,25-13   
17.00Tiput-ZZ Ott.42-025-23,25-15   
          
Lohko B   K8   TULOS    
10.00ZZ-Kirahvit  2-025-7,25-15   
11.00Kuohu B-t-ÄU  0-27-25,7-25   
12.00Kirahvit-Kuohu B-t 2-025-15,25-11   
13.00ÄU-ZZ  2-123-25,29-27,15-9   
14.00Kirahvit-ÄU  0-219-25,25-27   
15.00ZZ-Kuohu B-t 2-025-6,25-4   
16.00Kirahvit-KuKaVie Ott.2 2-025-8,25-10   
17.00ÄU-VaNMKY Ott.5 2-025-18,25-22   
          
Lohko C  K9    TULOS    
10.00Kaiku 1-KuKaVie  2-025-18,25-17   
11.00VaNMKY -Hilimat  0-225-27,16-25   
12.00KuKaVie -VaNMKY  0-213-25,5-25   
13.00Hilimat   -Kaiku 1  2-025-21,25-16   
14.00KuKaVie -Hilimat  0-215-25,15-25   
15.00Kaiku 1 -VaNMKY  0-216-25,11-25   
16.00Kaiku 1 -Kaiku 2Ott.3 2-125-17,22-25,15-7   
17.00Hilimat-KPOtt.6 2-125-17,18-25,25-12   
          
Sunnuntai 09.09.2018        
          
Kuopiohalli         
K7    TULOS    
10.00Kuohu-KuKaVie      Sijat 10-12   0-223-25,23-25   
11.00Tiput-ÄU               Sijat 1-3   2-125-15,22-25,15-5   
12.00ÄU-Hilimat         Sijat 1-3   2-025-20,25-22   
13.00Hilimat-Tiput            Sijat 1-3   0-221-25,16-25   
          
K8    TULOS    
10.00Bombbeballe-Kirahvit        Sijat 7-9   0-223-25,25-27   
11.00Kirahvit-Kaiku 1        Sijat 7-9   1-218-25,25-21,8-15   
12.00VaNMKY-KP               Sijat 4-6   0-215-25,23-25   
13.00KP-ZZ               Sijat 4-6   0-217-25,11-25   
          
K9    TULOS    
10.00ZZ-VaNMKY      Sijat 4-6   2-025-16,25-23   
11.00KuKaVie-Kaiku 2        Sijat 10-12   0-217-25,21-25   
12.00Kaiku 2-Kuohu          Sijat 10-12   2-025-17,25-13   
13.00Kaiku 1-Bombbeballe Sijat 7-9   1-225-15,21-25,19-21   
          
Kaikki NC-sarjan ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen    
ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.