Otteluohjelma

Savon Sanomat Syysturnaus 2021 otteluohjelmat

Liiganaiset 11.9.2021 Studentia

PuWo - Ploki klo 10:00
Ploki - Nurmo klo 14:00
Nurmo - Puwo klo 18:00

Naiset B-sarja 11.-12.9.2021 Neulamäen koulu

 Lohko A                                       Lohko B 
Team Naamapuolustus       Puijo Wolley (PuWo) 
Varkauden NMKY                 Kalevan Lentopallo (KaLe) 
Ruokolahden Raju                Tiput 
Äänekosken Urheilijat        Keräilyerä 

Lauantai 11. 9. 

K1                                                                                                                K2 

10.00 VaNMKY- ÄU   3-0                                                              10.00 PuWo-Keräilyerä 3-0
11.15 Raju-Naamapuolustus 1-2                                             11.15 Tiput-KaLe 2-1
12.30 ÄU-Raju 1-2                                                                            12.30 Keräilyerä-Tiput 0-3
13.45 Naamapuolustus-VaNMKY 3-0                                  13.45 KaLe-PuWo  0-3
15.00 ÄU-Naamapuolustus  0-3                                               15.00 Keräilyerä-KaLe 0-3
16.15 VaNMKY-Raju   1-2                                                             16.15 PuWo-Tiput  2-1

Sunnuntai 12.9. 

K1                                                                                                                 K2 

9.00 Ott.1 VaNMKY-Keräilyerä  1-2                                       Ott.2 KaLe-ÄU 2-0
10.00 Ott.3 Naamapuolustus-Tiput 2-0                                Ott.4   PuWo-Raju 0-2
11.00 Sijat 5–6 Keräilyerä - KaLe 1-2                                     Sijat 7-8 KaLe – VaNMKY 1-2
12.00 Sijat 1–2 Naamapuolustus-Raju 1-2                         Sijat 3–4 PuWo-Tiput 2-0

Savon Sanomat Lentopallon Syysturnaus

1. Ruokolahden Raju N2

2. Team Naamapuolustus

3. Puijo Wolley N2

Lohkossa A ja B pelataan kolme erää 25 pisteeseen, vähintään kahden pisteen erolla ilman pistekattoa.  

Kolmen joukkueen ollessa tasapisteissä ratkaisee sijoituksen ensin eräerotus ja seuraavaksi eräpiste-erotus. Kahden joukkueen päätyessä tasapisteisiin ratkaisee loppusijoituksen keskinäinen ottelu. 

Sunnuntaina pelataan ottelut kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa. 



Miehet  B-sarja 
11.09.2021     Pirtin koulu 
Joukkueet:  Hobitit, Omituisten Otusten Kerho (OOK), Pöljän Ponnistus (PöPo) ja PuijoWolley (PuWo) 

10.00  PuWo  -  Hobitit 2-1
11.00  OOK     -  PöPo 0-2
12.00  Hobitit -  OOK 2-1
13.00  PöPo   -  PuWo 1-2
14.00  Hobitit - PöPo 0-2
15.00 PuWo   -  OOK 2-0
16.15 Sijat 3-4   Hobitit-OOK 2-0
17.15 Sijat 1-2   PöPo-PuWo 2-0

Miesten B-sarjassa pelataan kaikki ottelut kahdesta voittoerästä 25 pisteeseen ilman pistekattoa ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoa.