Otteluohjelma 2019

Savon Sanomat Syysturnaus 2019 

Otteluohjelmat

 

Miehet      A-sarja   

Joukkueet:  Savo Volley, East Volley, Pielaveden Sampo

Lauantaina 07.09.2019

Kuopio-halli   Parketti 

10.00     East Volley - Savo Volley

11.30     Sampo    -  East Volley

14.30     Savo Volley  - Sampo 

Otteluissa pelataan kolme erää 25 pisteeseen vähintään kahden pisteen erolla ilman pistekattoja.

 

Naiset  A-sarja

Joukkueet:  Puijo Wolley,  JyväsLentis (JyLe), Juju Joensuu,  Pihtiputaan lukio/Ploki

Lauantaina 07.09.2019 

Kuopio-halli  Taraflex ja Parketti

10.00  Taraflex       JyLe  -  Ploki

11.30  Taraflex       Juju  -  JyLe

13.00  Parketti       Ploki - Puijo Wolley

16.00  Taraflex       Juju  -  Ploki

16.00  Parketti       PuijoWolley  - JyLe

17.30  Parketti       PuijoWolley  -  Juju

Otteluissa pelataan kolme erää 25 pisteeseen vähintään kahden pisteen erolla ilman pistekattoja.

 

 

Miehet  B-sarja 

Lauantai 07.09.2019   Pohjantie

Joukkueet: Tsemppi B-pojat, SS THL, Liperi Volley, Nilsiän Nujakka (NiNu), Nurmeksen Sepot, Puijo Wolley M1(PuWo), Partion Karpaasit       

            K 11                                                                          K 12

10.00     PuWo        -  NiNu                                              10.00   Tsemppi  -  LiVo

11.00     Karpaasit  -  SS THL                                          11.00   PuWo      -  Tsemppi

12.00     LiVo        -  Sepot                                               12.00   NiNu     -  SS THL

                                                       Ruokailutauko

14.00     Karpaasit  -  Tsemppi                                        14.00    Sepot      -  NiNu

15.00     LiVo        -  PuWo                                              15.00    NiNu     -  Karpaasit

16.00     SS THL   -  PuWo                                              16.00    Tsemppi  -  Sepot

 

Sunnuntai  08.09.2019   Pohjantie 

            K 11                                                                               K 12

09.00    NiNu       -  LiVo                                                  09.00    Sepot     -  SS THL

10.00    Karpaasit  -  PuWo                                            10.00    SS THL  -  Tsemppi

11.00    LiVo        -  Karpaasit                                         11.00    PuWo       -  Sepot

12.00    SS THL   -  LiVo                                                 12.00    Tsemppi  -  NiNu

13.00    Sepot       -  Karpaasit

 

Kaikki ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.

 

  

Miehet  C-sarja

Lauantai 07.09.2019

Kuopio-Halli

                            

 Lohko A: Teuvan Rivakka (TeRi), Varaslammen Pursiseura (VarPu), Idän Ihme, Ryysyranta, Aku-team

 Lohko B: Pielaveden Pallo (PiPa), Hobitit, ESAD, Mikkelin kipeät ukkelit (KipU), Team Huhhuh nimiddäin (Huhhuh)

  Lohko A     K5 (ja Taraflex 1 ottelu)                Lohko B       K6 (ja Taraflex 1 ottelu)

10.00   Ryysyranta   - Aku-team                          10.00   PiPa-  Hobitit

11.00   VarPu     -  Idän Ihme                               11.00   ESAD    -   KipU             

12.00   TeRi        -   Ryysyranta                           12.00   Huhhuh  -  PiPa

13.00   Aku-team  -  VarPu                                   13.00   Hobitit   -   ESAD

13.00   Idän Ihme   -   TeRi   Taraflex                  14.00   KipU  - Huhhuh  Taraflex

14.00   Ryysyranta -  VarPu                                 14.00    PiPa -  ESAD

15.00   Aku-team  -  Idän Ihme                             15.00    Hobitit -  KipU

16.00   VarPu  -   TeRi                                          16.00    ESAD    -   Huhhuh

17.00   Idän Ihme   - Ryysyranta                           17.00    KipU -  PiPa

18.00   TeRi    -  Aku-team                                    18.00    Huhhuh  -  Hobitit

 

Sunnuntai 08.09.2019

Kuopio-halli                     

               K5 ja Parketti                                                       K6 ja Parketti

  9.00   Ott.1   LA4   -  LB5                                           9.00   Ott.2   LB4  - LA5

10.00   Ott.3   LA2   -  LB3                                         10.00   Ott.4   LB2   -  LA3

11.00   Sijat 7-8  Voitt.O1 – Voitt.O2                           11.00   Sijat 9-10  Häv.O1 –Häv.O2 

12.00   Ott.5     LA1  -  Voitt.O4                                  12.00   Ott.6   LB1  -  Voitt.O3

13.00   Sijat 5-6  Häv.O3 – Häv.O4                             13.00   Sijat 3-4  Häv.O5  - Häv.O6  Parketti

14.00   Sijat 1-2  Voitt.O5  - Voitt.O6 Parketti

Kaikki ottelut kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.

 

Naiset   B-sarja

Joukkueet:
Lohko A:  PuijoWolley N2 (PuWo N2), Leppävirran Viri (LeVi), Kiuruveden Luomu-Wolley (LuomuW), Joen Juju B1(Juju B1)
Lohko B:  Pieksämäen Tsemppi, Kouvolan Lentopalloilijat-57 (KoLe-57), Pihtiputaan lukio/Ploki, Äänekosken Urheilijat (ÄU), Kalevan Lentopallo (KaLe)
Lohko C: Zutturat (ZZ), Puijo Wolley Akatemia (P Akatemia), Mikkelin Passarit, OaAt (Kisko)
Lohko D:  Kuhmon Kiva-lentis (KuKi), Kimmo-Volley, Vammalan Lentopallo (VaLePa), Joen Juju N2 (Juju N2)

Lauantai 07.09.2019

Neulamäki ja Pohjantie                                                                                                             
K7 Neulamäki                     K8 Neulamäki             K9 Neulamäki                    K10 Pohjantie

10.00   PuWo N2-Juju B1    10  Tsemppi-Ploki         10.00 Passarit-PAkatemia    10.00  KIVA- Juju N2

11.15   LuomuW  -  LeVi     11  KoLe-57-  ÄU           11.15  ZZ -Kisko                  11.15 VaLePa -Kimmo V

12.30   PuWoN2 - LuomuW12  KaLe-  Tsemppi       12.30 ZZ-  Passarit              12.30  KIVA - VaLePa

13.45   ÄU-KaLe                  13  Ploki- KoLe-57       13.45  Kisko - P Akatemia   13.45  JujuN2 -Kimmo V

14.45   Juju B1  -  LeVi        14  Tsemppi-KoLe-57   15.00 Kisko -Passarit          15.00  JujuN2 - VaLePa

16.00   Juju B1  - LuomuW  15  KaLe  -Ploki            16.15 P Akatemia-ZZ          16.15  Kimmo V - KIVA

17.00   LeVi -PuWo N2        16  Tsemppi- ÄU           17.30  KoLe-57-  KaLe

                                            17  Ploki-  ÄU


Lohkossa B pelataan kaksi erää 25 pisteeseen vähintään kahden pisteen erolla ilman pistekattoa. Mahdollinen kolmas erä pelataan 15 pisteeseen ilman pistekattoa. Taulukossa joukkueitten ollessa tasapisteissä sijoituksen ratkaisee ensin eräerotus ja sen jälkeen eräpisteitten erotus.

Lohkoissa A, C ja D pelataan kaikissa otteluissa kolme erää 25 pisteeseen kahden pisteen erolla ilman pistekattoa. Jokainen voitettu erä tuo joukkueelle yhden pisteen sarjataulukkoon. Taulukossa joukkueitten ollessa tasapisteissä sijoituksen ratkaisee ensin eräerotus ja sen jälkeen eräpisteitten erotus.
                     

Sunnuntai 08.09.2014

Neulamäki ja Pohjantie ja 1 ottelu Kuopio-hallin Parketilla

 K7 Neulamäki                    K8 Neulamäki                 K9 Neulamäki                          K10 Pohjantie

 9   Ott.1   A1-B2                  9  Ott.2    A2-B1              9  Ott. 11    A3-B3                       9     Ott.9   A4 -B4

10  Ott.3   C1-D2                10  Ott.4       C2-D1          10  Ott 12   C3-D3                     10    Ott.10   C4- D4

11  Ott 5 HO 1- HO3          11 Ott.6 HO 2- HO4        11 Sijat11-12 HäO11-HäO12     11 Sijat 15-17 Häv.Ot.9-B5

12  Ott. 7 VO1-VO3           12 Ott.8 VO2-VO4          12 Sijat 9-10 VO11-VO12         12 Sijat 15-17Häv.Ot.10-B5  

13 Sijat7-8 HO5-HO6        13Sijat 5-6 VO5-VO6                                                       13 Sijat 15-17 Häv9-HävO10

14 Sijat 3-4 HO7-  HO8      14 Sijat 1-2  VO7  -  O8   12 Sijat13-14 VO9 - VO 10 Kuopio-Halli Parketti     

Otteluissa pelataan kaksi erää 25 pisteeseen vähintään kahden pisteen erolla ilman pistekattoa. Mahdollinen kolmas erä pelataan 15 pisteeseen ilman pistekattoa. Sijojen 15-17 taulukossa joukkueitten ollessa tasapisteissä sijoituksen ratkaisee ensin eräerotus ja sen jälkeen eräpisteitten erotus.

 

Naiset  C-sarja

Lauantai 07.09.2019

Kuopiohalli (K1, K2, K3 ja K4)

Joukkueet:

Lohko A: Hilimat, Kivenlahden Kiri (Kiri), Kaavin Kaiku (Kaiku), Leenat, Kajaanin Kuohu(Kuohu)

Lohko B:  Kappelin Pimut (K P),  Oulun Willimirrit (WM), Team Rantsu (Rantsu),   Wife Carrying (Eukonkanto), Kuopion Vipinä

Lohko C: Varkauden NMKY (VaNMKY), Korson Sumeet (Sumeet), Jyväskylän Täräys (JyTä), KaSa

Lohko D: Kirahvit, Nice&, Puumat, Mikkelin Hassarit       

       K1 (Lohko A)                                          K2(Lohko B)                                           K3 (Lohko C)

10 Hilimat-  Kaiku                                    10  K P  -  Vipinä                                   10.00 VaNMKY  -  KaSa

11 Kuohu-  Leenat                                  11  Rantsu  -  Eukonkanto                     11.15 Sumeet    -  JyTä

12 Kiri  - Hilimat                                       12  WM  -  K P                                       12.30 JyTä  -  VaNMKY

13 Kaiku- Kuohu                                     13  Vipinä  - Rantsu                               13.45 KaSa  -  Sumeet

14 Leenat  -  Hilimat                               14  Eukonkanto  -  K P                           15.00 Sumeet  -  VaNMKY

15 Kaiku- Kiri                                          15   Vipinä -  WM                                   16.15 KaSa  -  JyTä

16 Hilimat - Kuohu                                  16   K P  -  Rantsu

17 Kiri  -  Leenat                                    17  WM  -  Eukonkanto

18 Leenat   -  Kaiku                               18  Eukonkanto  -  Vipinä

18 Kuohu -   Kiri (Kenttä 3)                   18  Rantsu  - WM  (Kenttä 4)

         
      K4
(Lohko D)

10.00   Kirahvit  -  Nice&

11.15   Puumat  -  Hassarit

12.30   Hassarit -  Kirahvit

13.45  Nice&   -    Puumat

15.00  Kirahvit   -  Puumat

16.15   Hassarit -  Nice&

 

Sunnuntai  08.09.2019   Kuopiohalli

                             K1 (ja Parketti)                                        K2 (ja Parketti)

                              9.00  Ott.1  A1 -  B2  Parketti                  9.00  Ott.2  C1 -  D2

                             10.00 Ott.9  A4  -  C4                              10.00  Ott.10  B4  - D4

                             11.00  Ott.5  Häv.O1 – Häv.O2                 11.00  Ott.6  Häv.O3 – Häv.O4  Parketti

                             12.00  Ott.7  Voitt.O1 – Voitt.O2               12.00  Ott.8  Voitt.O3 -  Voitt.O4

                             13.00  Sijat 7-8  Häv.O5 – Häv.O6           13.00  Sijat 5-6  Voitt.O5  -  Voitt.O6

                             14.00  Sijat 3-4  Häv.O7 – Häv.O8           14.00  Sijat 1-2  Voitt.O7 – Voitt.O8

 

     K3 (sekä  Parketti ja K6)                                K4                                    

                               9.00  Ott.3  B1  -  A2                                    9.00  Ott.4    D1  - C2

                             10.00  Ott.11 A3 -  B3 Parketti                    10.00 Ott.12  C3 – D3

                             11.00  Ott. 13 A5 -  Häv.O10                        11.00 Sijat 13-14 Voitt.O9  -  Voitt.O10

                             12.00  Ott.14  B5– Häv.O9                           12.00 Sijat 11-12 Häv.O11- Häv.O12

                             13.00  Sijat 17-18  Häv.O13-Häv.O14          13.00 Sijat   9-10  Voitt.O11-Voitt.O12

                             13.00  Sijat 15-16 Voitt.O13-Voitt.O14 K6


Kaikki ottelut lohkoissa A ja B sekä kaikissa jatkopeleissä kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.

Lohkoissa C ja D pelataan kaikissa otteluissa kolme erää 25 pisteeseen kahden pisteen erolla ilman pistekattoa. Jokainen voitettu erä tuo joukkueelle yhden pisteen sarjataulukkoon. Taulukossa joukkueitten ollessa tasapisteissä sijoituksen ratkaisee ensin eräerotus ja sen jälkeen eräpisteitten erotus.