Muutoksia maksunvalvontaan myClubiin siirtymisen myötä

14.12.2023

Tiedote 15.9.2023

MAKSUNVALVONTA VISMA FINANCE SOLUTIONS OY:lle

Puijo Wolley Juniorit ry otti käyttöön 1.7.2023 Visma Finance Solutions Oy:n maksuvalvontapalvelun. Muutos koskee kaikkia 1.7. alkaen myClubin kautta laskutettuja maksuja. myClubissa tehdyt laskut ohjautuvat automaattisesti Visma Finance Solutions Oy:n maksuvalvontajärjestelmään. Visma Finance Solutions Oy hoitaa maksuvalvonnan, mahdolliset maksumuistutukset ja tarvittaessa perintätoimet seuran puolesta. Laskut luodaan ja lähetetään edelleen seuran toimesta.

Mikäli haluat lisää maksuaikaa laskuille, ole yhteydessä toiminnanjohtajaan ennen laskun erääntymistä. Maksukehotuksen saatuasi sinun tulee hoitaa maksamiseen liittyvät asiat suoraan Visman kanssa (yhteystiedot laskulla). Huomioi 1.8. jälkeen tulevissa laskuissa muuttunut tilinumero. On tärkeää maksaa lasku aina laskulla näkyvälle pankkitilille ja käyttäen laskun viitenumeroa.

Muistutuskulut veloitetaan jäseneltä.


Lisätietoja maksunvalvonnan siirtymisestä Maarit Viljakainen maarit.viljakainen(a)puijowolley.fi