Otteluohjelma
Syysturnaus 2023 otteluohjelmat
Miehet B-sarja Kalevalan koulu K 1
Joukkueet: Voitolla Yöhön, The Kylä, Ryysyranta, Pieksämäen Tsemppi
Lauantai 16.09.2023
Tuomari
10.00 The Kylä - Ryysyranta 2-0 Tsemppi
11.00 Tsemppi - Voitolla Yöhön 2-0 The Kylä
12.00 Voitolla Yöhön – The Kylä 0-2 Ryysyranta
Ruokailutauko
14.00 Ryysyranta- Tsemppi 1-2 Voitolla yöhön
15.00 The Kylä - Tsemppi 0-2 Ryysyranta
16.00 Ryysyranta - Voitolla Yöhön 0-2 Tsemppi
Sunnuntai 17.09.2023
10.00 Ott.1 L2 The Kylä - L3 Voitolla Yöhön 1-2 Tuomari ja kirjuri Ryysyranta
11.00 Ott.2 L1 Tsemppi - L4 Ryysyranta 2-1 Tuomari ja kirjuri Ott. 1 häviäjä
12.00 Sijat 3-4 The Kylä - Ryysyranta 2-0 Tuomari ja kirjuri Ott. 1 voittaja
13.00 Sijat 1-2 Voitolla Yöhön - Tsemppi 0-2 Tuomari ja kirjuri Ott. 3-4 häviäjä
Kaikki ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.
Miehet C-sarja Kalevalan koulu K2 ja K3
Joukkueet:
Lohko A: Maaningan Mahti, ESAD, Teuvan Rivakka(TeRi), Nostava Voima (NoVo)
Lohko B: HuHHuh Nimiddäin (Huh), Kaavin Kaiku (Kaiku), ATM, Hobitit
Lauantai 16.09.2023
Lohko A K2 Tuomari Lohko B K3 Tuomari
10.00 Mahti - ESAD 2-0 NoVo 11.00 Huh - Kaiku 0-2 ATM
11.00 TeRi - NoVo 2-0 Esad 12.00 ATM - Hobitit 0-2 Huh
12.00 NoVo - Mahti 0-2 TeRi 13.00 Hobitit - Huh 0-2 Kaiku
Ruokailutauko
14.00 ESAD - TeRi 0-2 Mahti 14.00 Kaiku - ATM 2-0 Hobitit
15.00 Mahti - TeRi 0-2 NoVo 15.00 Huh - ATM 2-1 Kaiku
16.00 ESAD - NoVo 2-1 TeRi 16.00 Kaiku - Hobitit 1-2 ATM
Miehet C-sarja lohko B: 2. ja 3. paremmuus ratkennut eräpisteet laskemalla (pisteet ja erät tasan) HuHHuH Nimiddäin +- 0 pistettä ja Hobitit -3 pistettä. HuHHuh Nimiddäin lohkonsa 2. ja Hobitit lohkonsa 3.
Sunnuntai 17.09.2023
K 2 K 3
10.00 Ott.1 LA3 ESAD - LB4 ATM 2-0 10.00 Ott.2 LB3 Hobitit - LA4 NoVo 2-1
11.00 Ott.3 LA1 TeRi - LB2 HuhHuhNimiddäin 2 - 1 11.00 Ott.4 LB1 Kaiku - LA2 Mahti 1 -2
12.00 Sijat 5-6 ESAD - Hobitit 2-0 12.00 Sijat 7-8 ATM-NoVo 1-2
13.00 Sijat 1-2 TeRi - Mahti 2-0 13.00 Sijat 3-4 HuhHuH - Kaiku 1-2
Kaikki ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.
Tuomarit ja kirjurit: K3 klo 10.00 Mahti, K2 klo 11 ATM ja K3 NoVo
Tuomarit ja kirjurit klo 12.00 K3 sijoista 1-2 pelaavat joukkueet
Tuomarit ja kirjurit klo 12.00 sijoista 3-4 pelaavat joukkueet
Tuomarit ja kirjurit klo 13.00 sijoista 5-6 pelanneet joukkueet
Tuomarit ja kirjurit klo 13.00 sijoista 7-8 pelanneet joukkueet
Naiset B-sarja Studentia K1 ja K2
Joukkueet:
Lohko A: PuijoWolley N2 (PuWo N2), Mikkelin Passarit (Passarit), Leppävirran Viri(Viri), SaKa(Savo-Kainuu) Akat (Saka Akat)
Lohko B: Pieksämäen Tsemppi (Tsemppi), Zutturat, Villi Kortti, PuijoWolley N1s (PuWo N1s)
HUOM! Studentialla päivien aikana paikalla tuomari, joka auttaa joukkueita ottelujen tuomitsemisessa!
Lauantai 16.09.2023
Lohko A K1 Tuomari Lohko B K2 Tuomari
10.00 Viri - PuWo N2 0-2 Passarit 11.00 PuWo N1s - Villi kortti 1-2 Tsemppi
11.00 Saka Akat - Passarit 0-2 Viri 12.00 Tsemppi - Zutturat 2-0 Puwo
12.00 Passarit - Viri 1-2 Puwo 13.00 Zutturat - PuWo N1s 0-2 Villikortti
Ruokailutauko
14.00 PuWo N2 - Saka Akat 2-0 Passarit 14.00 Villi kortti - Tsemppi 1-2 Zutturat
15.00 Viri - Saka Akat 2-0 Puwo 15.00 PuWo N1s- Tsemppi 0-2 Villikortti
16.00 PuWo N2- Passarit 2-1 Saka 16.00 Villi kortti - Zutturat 2-0 Puwo
Sunnuntai 17.09.2023
K 1 K 2
10.00 Ott.1 LA3 Passarit- LB4 Zutturat 1-2 10.00 Ott.2 LB3 PuWo N1s - LA4 SaKa Akat 2-0
11.00 Ott.3 LA1 PuWo N2 - LB2 Villi Kortti 0-2 11.00 Ott.4 LB1 Tsemppi - LA2 Viri 2-0
12.00 Sijat 5-6 Zutturat - PuWo N1 0-2 12.00 Sijat 7-8 Passarit -SaKa Akat 2-0
13.00 Sijat 1-2 Villikortti- Tsemppi 1-2 13.00 Sijat 3-4 PuWo 2 - Viri 2-1
Kaikki ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.
Tuomarit ja kirjurit: K1 klo 10.00 Rauno Miettinen ja kirjuri Villi Kortti, K2 klo 10.00 tuomari ja kirjuri Viri, K1 klo 11.00 tuomari Rauno Miettinen ja kirjuri Zutturat, K2 klo 11.00 tuomari ja kirjuri SaKa Akat
K1 tuomarit ja kirjurit klo 12.00 sijoista 1-2 pelaavat joukkueet ja K2 tuomarit ja kirjurit klo 12.00 sijoista 3-4 pelaavat joukkueet
K1 tuomari Rauno Miettinen ja kirjuri häviäjä sijoista 5-6 ja K2 tuomari ja kirjuri häviäjä sijoista 7-8
Naiset C- sarja Neulamäki K1, K2, K3 ja Studentia K3
Joukkueet:
Lohko A: HAAREMIT, Kaavin Kaiku (Kaiku), Äänekosken Urheilijat (ÄU Naiset), Vapina, HYMY
Lohko B: Norsulauma (Norsut), Sotkuman Haka feat. L&M(SoHa feat L), RaJu, Leenat, Kaikamut
Lohko C: Bunkkeri, Joen Beach Volley (JBV), Vihtavuoren Pamaus (ViPa), Kappelin Pimut (KP), Tiput
Lauantai 16.09.2023
K1 Tuomari
10 Haaremit - Kaiku 2-1 Vapina
11 ÄU Naiset - Vapina 1-2 Haaremit
12 HYMY - Haaremit 0-2 Kaiku
13 Kaiku - ÄU Naiset 1-2 HYMY
14 Vapina - Haaremit 2-0 ÄU
15 Kaiku - HYMY 0-2 Vapina
16 Haaremit - ÄU Naiset 2-1 HYMY
17 HYMY - Vapina 0-2 Kaiku
18 Vapina - Kaiku 2-0 Haaremit
18 ÄU Naiset - HYMY (Studentia K3) 2-1
K2 Tuomari
10 Norsut - Leenat 2-1 Raju
11 SoHa feat L&M - RaJu 2-0 Norsut
12 Kaikamut - Norsut 0-2 Leenat
13 Leenat - SoHa featL&M 0-2 Kaikamut
14 Raju - Norsut 1-2 Soha
15 Leenat - Kaikamut 2-0 Raju
16 Kaikamut - Raju 0-2 Leenat
17 Norsut - SoHa feat L&M 0-2 Kaikamut
17 Raju - Leenat(Studenttia K3) 1-2
18 SoHa feat L&M - Kaikamut 2-0 Norsut
K3 Tuomari
10 Bunkkeri - JBV 0-2 ViPa
11 ViPa - KP 2-0 Bunkkeri
12 Tiput - Bunkkeri 2-0 JBV
13 JBV - ViPa 0-2 KP
14 KP - Bunkkeri 2-0 Tiput
15 JBV - Tiput 0-2 KP
16 Bunkkeri - Vipa(Studenttia K3) 0-2
16 Tiput - KP 2-0 JBV
17 KP- JBV 2-1 Tiput
18 Vipa - Tiput 0-2 Bunkkeri
Sunnuntai 17.09.2023
K 1 Neulamäki Tuom./kirj. K 2 Neulamäki Tuom./kirj.
9.00 Ott.1 Vapina - Norsut 0-2 Timo 9.00 Ott.2 Soha – Vipa 2-1 Helena
10.00 Sijat 7-9 ÄU - Leenat 1-2 KP 10.00 Sijat 10-12 Hymy - Raju JBV
11.00 Sijat 1-3 Tiput - Norsut 2-0 Soha 11.00 Sijat 10-12 Raju - JBV 0-2 HYMY
12.00 Sijat 1-3 SoHa- Tiput 0-2 Norsut 12.00 Sijat 4-6 Vapina - ViPa 2-1 Haaremit
13.00 Sijat 1-3 Norsut- Soha 0-2 Tiput ? 13.00 Sijat 10-12 Hymy- JBV 0-2 Aurora K.
K 3 Neulamäki Tuom./kirj. Studentia K3 Tuomari/Kirj.
9.00 Ott.3 Tiput - Haaremit 2-0
10.00 Sijat 4-6 ViPa - Haaremit 2-1 Vapina 10.00 Sijat 13-15 Kaiku - Kaikamut Bunkkeri
11.00 Sijat 7-9 Leenat - KP 2-0 ÄU 11.00 Sijat 13-15 Kaikamut - Bunkkerit 0-2 Kaiku
12.00 Sijat7-9 ÄU-KP 1-2 Leenat 12.00 Sijat 13-15 Bunkkerit- Kaiku Kaikamut
13.00 Sijat 4-6 Haaremit -Vapina 0-2 ViPa
Kaikki ottelut pelataan kahden voittoerän peleinä 25 pisteeseen ja mahdollinen kolmas erä 15 pisteeseen ilman pistekattoja.
Lopputulokset 2023
NB
1. Tsemppi
2. Villi Kortti
3. PuWo N2
4. Viri
5. PuWo N1
6. Zutturat
7. Passarit
8. SaKa Akat
MB
1. Tsemppi
2. Voitolla Yöhön
3. The Kylä
4. Ryysyranta
NC
1. Tiput
2. SoHa feat. L & M
3. Norsut
4. Vapina
5. ViPa
6. Haaremit
7. Leenat
8. Kappelin Pimut
9. ÄU
10. JBV
11. Raju
12. HYMY
13.
14.
15.
MC
1. TeRi
2. Mahti
3. Kaiku
4. HuHHuH Nimiddäin
5. ESAD
6. Hobitit
7. NoVo
8. ATM