Lentopallon A-poikien SM-finaalit Kuopiossa 27.-28.4.2019

9.4.2019

Puijo Wolleyn A-pojat

Puijo Wolley järjestää A-poikien SM-finaalit 2019 Kuopiossa. Ottelut pelataan 27.-28.4.2019 Pohjantien ja Neulamäen kouluilla. Puijo Wolleyn A-pojat ovat pelanneet hienon kauden ja selvittivät paikkansa finaaleihin korkeimman poolin(A) välierän voittajana. Finaaleissa pelaa 8 joukkuetta.

 

A-poikien SM-finaalijoukkueet 2019

Kauhavan Wisa
Keimolan Kaiku
Kempeleen Lentopallo
Napapiirin Palloketut
Nurmon Jymy
Pielaveden Sampo
Puijo Wolley
Vammalan Lentopallo

Puijo Wolley A-pojat

1  Pennanen Valtter                   1999                    197                      hakkuri

2  Järnvall Ville                           1999                    189                      yleispelaaja

3  Nurmi Niilo                              1999                    184                      libero

4  Hakulinen Tero                       1999                    182                      yleispelaaja

8  Saarimäki Santeri                   2001                   186                      yleispelaaja

9  Viiliäinen Veeti                       2001                    190                      keskitorjuja

11  Ruotsalainen Riku               2001                     193                     passari

13  Salokangas Ville                  2001                     200                     hakkuri

17  Pennanen Arttur                  2001                    187                      passari

19  Puhakka Ari-Matti                2002                    189                      passari

23  Köykkä Miko                        2000                    187                      keskitorjuja

 

A-poikien SM-finaalien peliareenat Kuopiossa
Pohjantien koulu, Pohjankatu 2, 70500 Kuopio
Neulamäen koulu, Pinokuja 6, 70150 Kuopio

 

Alkusarjan otteluohjelma lauantai 27.4.2019

Lohko A

Sampo - PuWo                             10:00 Neulamäen koulu         
KempeLe - NJ                               10:00 Pohjantien koulu           
KempeLe - Sampo                        13:30 Neulamäen koulu         
PuWo - NJ                                     13:30 Pohjantien koulu          
NJ - Sampo                                   17:00 Neulamäen koulu         
PuWo - KempeLe                          17:00 Pohjantien koulu

Lohko B

KauWi - NaPa                               11:30 Neulamäen koulu         
VaLePa - Keika                            11:30 Pohjantien koulu
Keika - NaPa                                15:00 Neulamäen koulu         
KauWi - VaLePa                           15:00 Pohjantien koulu
NaPa - VaLePa                            18:30 Neulamäen koulu         
Keika - KauWi                              18:30 Pohjantien koulu


Sijoituspelien otteluohjelma sunnuntai 28.4.2019

Välierät 1.-4.

B/I - A/II                                                           10:30 Neulamäen koulu          1.-4.
A/I - B/II                                                           10:30 Pohjantien koulu           1.-4.

 

Sijat 1.-2.

Voittaja(B/I - A/II) - Voittaja (A/I - B/II)           15:00 Pohjantien koulu          1./2.

Sijat 3.-4.

Häviäjä(B/I - A/II) - Häviäjä (A/I - B/II)                 13:30 Pohjantien koulu           3./4.

Välierät 5.-8.

B/III - A/IV                                                          09:00 Neulamäen koulu          5.-8.
A/III - B/IV                                                          09:00 Pohjantien koulu           5.-8.

Sijat 5.-6.

Voittaja(B/III - A/IV) - Voittaja (A/III - B/IV)           12:00 Pohjantien koulu           5./6.

Sijat 7.-8.

Häviäjä(B/III - A/IV) -Häviäjä(A/III - B/IV)             12:00 Neulamäen koulu          7./8.