Hae Kuopion alueen urheiluakatemiaan - yhteishaku on käynnissä

26.2.2021

Ysiluokkalaisten ja muiden toiselle asteelle opiskelemaan aikovien aktivoituminen on ajankohtaista - yhteishaku on nyt käynnissä. Kuopion alueen urheiluakatemia tarjoaa mahdollisuuden yhdistää opiskelu ja ammattimainen, huippu-urheilijaksi tähtäävä harjoittelu. Lentopallo löytyy lajitarjottimelta ja seuramme on täydellä sydämellä ja osaamisella mukana kehittämässä lentopalloilijoita. 

Lisätietoja lajivalmennuksesta Kuopion alueen urheiluakatemiassa voi tiedustella Puijo Wolley Junioreiden valmennuspäälliköltä Jukka Lehtoselta jukka.lehtonen(a)puijowolley.fi. Valmennuspäällikkö antaa lisätietoja myös seuramme joukkuetarjonnasta ja lajiharjoittelusta Kuopiossa.

Opiskeluun liittyvät tiedustelut ja kaksoisuran aloittamiseen liittyvät kysymykset voi osoittaa urheiluakatemian toiminnanjohtajalle Johanna Tikkaselle johanna.tikkanen@kuopio.fi tai oppilaitosten yhteyshenkilöille. 

Oppilaitosyhteydet 

Kuopion alueen urheiluakatemia