Kauden päättäjäisiä juhlittiin Rauhalahdessa

19.6.2022

Kulunut lentopallokausi päätettiin iloisen puheensorinan, naurun ja kakkukahvien merkeissä Kylpylähotelli Rauhalahdessa. Rauhalahteen kokoontui lähes sata puwolaista, mikä oli todella ilahduttavaa. Paikalla oli seuramme aikuispelaajia, vielä enemmän junioreita vanhempineen ja tietysti myös joukkueiden taustavaikuttajat - jojot, valmentajat ja rahastonhoitajat.

Kauden päättäjäiset olivat myös avaussyöttö seuran 25-vuotisjuhlavuoteen. Puijo Wolley Juniorit jatkaa seurana nimenmuutoksen tultua KuPS Volley Junioreiden perintöä. Junioriseuran alku on vuodessa 1997 ja sen vuoksi meillä on aihetta juhlaan ja seuraylpeyteen.

Päättäjäisissä palkittiin pelaajia, vuoden valmentaja ja joukkueenjohtaja, aktiivisia seuratoimijoita sekä kiertopalkinnolla C-ikäisistä juniorilupaus. Palkintoja lahjoittivat PeeÄssä, Pohjois-Savon Osuuspankki, Kuopion Energia ja K-Supermarket Petonen. Lämmin kiitos, että mahdollistitte palkitsemisen!

Alla listaus palkituista:

A-pojat Niko-Matias Puhakka
A-tytöt Linnea Malinen
B-pojat Aaro Paananen
B-tytöt 1 Vilma Vepsäläinen
B-tytöt 2 Senja Kaasinen
C-pojat Totti Tolvanen 
C-tytöt 1 Liinu Ullgren
C-tytöt 2 Sonja Sutinen
D-pojat Topias Hyvönen
D-tytöt Emilia Kaikko
E-pojat Pietari Penttinen
E-tytöt Veera Hänninen
M2 Ville Tolvanen
N2 Emma Jauhiainen
N3 1 Vilma Karttunen
N3 2 Lotta Valtonen

Valmentaja Jussi Aamuvuori
Joukkueenjohtaja Mia Varpunen

Seuratoimija Esa Kaarakainen
Seuratoimija Hannu Liikanen

Juniorilupaus Venla Vartiainen

Hymypoika Joonas Salo
Hymytyttö Sanni Nieminen