Pelipassikilpailu kaudelle 2023-2024 on avattu

16.8.2023

Pelipassikilpailu kaudelle 2023-2024

Lentopalloliitto tulee jälleen palkitsemaan keväällä 2024 ne jäsenseuransa, jotka ovat saaneet kasvatettua eniten pelipassimääriään verrattuna kauteen 2022-2023. Seurojen ei tarvitse tehdä muuta kuin huolehtia siitä, että kaikki pelaajat, harrastajat ja valmentajat hankkivat itselleen peli- tai toimitsijapassin seuran nimissä.

Puijo Wolleyn pelaajat, harrastajat, toimihenkilöt, tuomaritoimintaan osallistuvat tai vaikkapa otteluissa- ja turnaustapahtumissa talkoilevat - jokainen teistä voi antaa oman panoksensa seuran kasvuun! Lunastakaa siis kaudelle 2023-2024 Suomen Lentopalloliiton peli- tai toimitsijapassit mahdollisimman pian.

Monissa seuroissa on myös aikuisten harrasteryhmiä, jotka eivät näy liiton harrastajamäärissä. Myös heidän rekisteröimiseksi Liitolla on olemassa varsin edullinen Lentopallon harrastepassi (27 €). Myös alle kouluikäisille pallokoululaisille ja Liikuntaleikkikoululaisille on olemassa 5€ hintainen Lentis-Liikkari passi, jolla seura voi rekisteröidä kaikki pienimmät harrastajansa.

Lue uutinen vuoden 2023 palkituista seuroista tästä linkistä >>>