Puijo Wolley hakee uusia valmentajia kaudelle 2020-21

15.6.2020

Puijo Wolley valmistautuu tulevaan lentopallokauteen 2020-21 ja haemme hauskaan joukkoomme uusia valmentajia!

Seurassa on joukkuetoimintaa kaiken ikäisille lapsille, nuorille ja aikuisille(2-3-sarjat) ja lisäksi lasten kerhotoimintaa. Joukkueilla on valmentajan lisäksi joukkueenjohtajat, joten valmentajana pääset keskittymään pestiisi täysillä. Lisäksi autamme ja perehdytämme sinua seuran toimintaan ja järjestämme koulutusta. Seuran 20 joukkueen mukana valmentajamme voi toimia vastuuvalmentajana tai osallistua joukkueen harjoitustoimintaan omien työ-, opiskelu, perhekiireiden tahtiin, vaikka kerran viikossa. 

Valmentajille maksamme käyntikorvausta ja tarjoamme seura-asun ja kausikortin. Ota rohkeasti yhteyttä ja tule mukaan Puijo Wolleyn toimintaan!


Tiedustelut: 
Valmennuspäällikkö Jukka Lehtonen p. 0447120992 jukka.lehtonen@puijowolley.fi